Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 28
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2015
    Мнения
    3

    Имам ли право на някакви субсидии или помощи с 20 кошера ?

    Здравейте, от известно време се занимавам с пчеларство и в момента имам 20 кошера. Интерисува ме дали имам право на някаква помощ от някого за тия 20 семейства,трябва ли да се регистрирам като ЗП за да получа нещо ..., ще съм благодарен на всеки отзовал се с компетентно мнение

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    като ЗП ако има де минимус получаваш някакви пари - миналата 2014 по 3,50 лв., за БИО мисля че беше 19 евро
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Прави ми лошо впечатление, че всеки който завъди някой друго семейство, първото което пита колко субсидии ще получава. Ако някой тръгне да гледа пчели само заради субсидиите, то той е предварително обречен на провал.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    То не само при пчеларите е така и земеделците (повечето от тях) само заради субсидиите се занимават с това, отрежат ли ги и ще видите колко пустеещи ниви ще има.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    И аз съм забелязал. Като кажа че имам пчели, много често веднага ме питат дали получавам субсидии, включил ли съм се в някой програми. Толкова е извратено мнението за тези неща.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    ХА-ХА вие сте добре.Мен ме питат направо ,колко тона съм изкарал и на колко /цена/ съм го продал.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ХА-ХА вие сте добре.Мен ме питат направо ,колко тона съм изкарал и на колко /цена/ съм го продал.
    ти пак си добре на мен ми ги смятат по-бързо и от мен и дори се чудят за какво аджеба ще ги изхарча...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    И аз съм забелязал. Като кажа че имам пчели, много често веднага ме питат дали получавам субсидии, включил ли съм се в някой програми. Толкова е извратено мнението за тези неща.
    Ако имаше публичен дом ,никой нямаше да ти задава този въпрос.защото там се изкарват много пари.а не като пчеларството,тази година нулева другата умрели и накрая нищо.Колко са пчеларите които се препитават само с пчеларството?много малко,повечето работят нещо друго и допълнително пчеларството за да си помогнат на семейния бюджет.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2015
    Мнения
    3
    В крайна сметка само шушумиги пишат ... , от 3 години ги гледам,никой нищо не дава ,почти нищо не се вади в тия дъждове и ако искаш да се развиваш,тоест да увеличаваш бройката,както аз правя,трябва да наливаш пари ,затова питам дали неможе от някъде да ми падне някой лев,който отново ще покрие част от разходите,които правя за тях.

  10. #10
    Да се развиваш, значи да печелиш от това което правиш. Иначе за чий ..... ти е да увеличаваш бройката. Може би да правиш по-големи разходи и да трупаш по-голяма загуба с надеждата някой (държавата или ЕС) да ти покрие загубите, защото ти се "развиваш". Нищо лично.

    П.с. Аз имам имоти в северозападна Б-я. Стари са, започват да се рушат и имат нужда от ремонти. Кой ше ми помогне с пари? Това е най-бедния край в страната, няма възвращаемост на инвестициите. Задълбочават се и демографските проблеми в района. Моля дайте ми пари да си ремонтирам имотите, че сам не мога да се справя.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •