Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 60
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    9

    ПЛАСТМАСОВИ РАМКИ

    http://www.tzarevetz.com/products_pc..._inventar.html Българска фирма пройзводител на пластмасови рамки.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград
    Цитат Първоначално публикувано от dackov Виж публикацията
    http://www.tzarevetz.com/products_pc..._inventar.html Българска фирма пройзводител на пластмасови рамки.
    Някой знае ли цената каква е!?

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от rikolinik Виж публикацията
    Някой знае ли цената каква е!?
    http://olx.bg/photos/ad/50052187/1/

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Една гола рамка без обтелване и без основа не може да струва 2 лева. Прекалено е скъпо. Моите дървени рамки от липа, които си ги мисля за свръхкачествени, заедно с вградения в тях RFID чип и с обтелването и восъчната основа и начуканите хофманови уширители струват приблизително същото или малко по-скъпо.

    Още един проблем - тази пластмасова рамка няма как да се обтели. Страничните стени в долната си част са прекалено слаби и ще се огънат, ако се сложи стегната хоризонтална тел. Предполагам че и долната рамка ще се огъне, ако се използва W обтелване.

    При всички случаи обаче аз ще си закупя известно малко количество хей така само заради експеримента. Ако не го правя - непрекъснато ще се дерзая че не съм проверил качествата на този тип рамки.

  5. #35
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    пластмасата има един недостатък - лятно време, където има прополис, става много хлъзгава и пластмасовите рамки лесно се изтърват при преглед. Ааа, да и пчелите много обичат да градят мостове по тях.

    Пластмасовите рамки имат някаква (ограничена) практичност само когато са изляти в цял калъп заедно със основата ( просто защото не се налага обтелване - от продавача дирекно във кошера), не виждам причина защо някой би ползвал пластмасова рамка с восъчна основа.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    .... не виждам причина защо някой би ползвал пластмасова рамка с восъчна основа.
    Модерни времена.
    Ъъъ, филм на Чарли Чаплин.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Добро утро на всички. Някой случайно да има телефона на ф-ма Биохон /с.Ветрино обл. Варна/, искам да ги попитам дали продават само пластмасови рамки и съответно на каква цена? Написах им няколко е-майла но отговор на тях нямам. Благодаря ви.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	dsc01835.jpg
Прегледи:      317
Размер:	461.0 KB
ID:	2318

  8. #38
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Жокер: Ако става дума за голямо количество говори с Пластхим в Аксаково(Варна).
    Геопласт ако не ги мързи може да се наемат да правят рамки, но е много трудна работа при тях.
    Още един жокер Биохон не са производители на пластмасови изделия, а си ги поръчват от други фирми. В Добрич една фирма се беше хванала да прави пластмасови рамки, но колегите там да кажат дали е станало нещо.
    Ако търсиш добра цена за голямо количесто това е пътя.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Жокер: Ако става дума за голямо количество говори с Пластхим в Аксаково(Варна).
    Геопласт ако не ги мързи може да се наемат да правят рамки, но е много трудна работа при тях.
    Още един жокер Биохон не са производители на пластмасови изделия, а си ги поръчват от други фирми. В Добрич една фирма се беше хванала да прави пластмасови рамки, но колегите там да кажат дали е станало нещо.
    Ако търсиш добра цена за голямо количесто това е пътя.
    Благодаря г-н Дамянов за поста. Дано колегата сподели за ф-та в Добрич. Става въпрос за малки количества аз съм дребна рибка и такава ще остана. Между другото от тази година имам интерес към пчелите и имам кошери, започнах със 4 броя и ги направих 15 броя, от който един загина от молец и миналия месец един слаб който не можах да възстановя загина след нападение на стършели. Моята цел е за период на 2-3 години да достигна 50 броя кошери като смятам да поддържам тази бройка. Мисля че с толкоз бих се справил. Поздрави.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Здравейте, вчера си взех една пластмасова рамка който се произвеждат във Добрич. Харесаха ми, прекарах малко тел, опънах я със зегето поставих восъчната основа. Като цяло лично на мен ми хареса как се получи, двете страни на рамката при сглобяването им прилепват и пасват една в друга много добре и здраво. До пролетта мисля да си направя още 50-60 броя от тях и ще ходят по кошерите да видим как стоят нещата със изграждането им. Поздрави.
    П.С. - Тази сутрин като я снимах се вижда на снимката малко изкривяване отгоре и долу нещо като дъгичка, това се получи от фотоапарата не мога да си обясня защо. В действителност това го няма.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-10-31 08.06.17.jpg
Прегледи:      279
Размер:	103.0 KB
ID:	2351

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •