Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 60 от общо 60
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По-бързо се развиват,по-малко храна изразходват,а бе доста по по по .
    А отдавна ли си ги купувал? Няма ли да има комбинирана поръчка, както Матеев предлагаше?
    0899946746 Поздрави, Емо.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    А отдавна ли си ги купувал? Няма ли да има комбинирана поръчка, както Матеев предлагаше?
    Другата година ще ги разпродавам,сигурно ще пиша в раздела,продавам.

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Другата година ще ги разпродавам,сигурно ще пиша в раздела,продавам.
    Хубаво, аз съм първият кандидат
    0899946746 Поздрави, Емо.

  4. #54
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Другата година ще ги разпродавам,сигурно ще пиша в раздела,продавам.
    А би ли казал защо?

  5. #55
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз също се каня да разпродам около 500 стиропорени ДБ кошери (заедно със семействата), но все не ми остава време да публикувам обявата. Причината при мене е, че искам да премина изцяло на ЛР системата. Едно време, когато започвах, си купих 500 бр. ДБ и 500 бр. ЛР. Тогава все още не знаех коя система ще е по-добра за индустриално пчеларстване. С годините понатрупах опит и към днешна дата съм върл привърженик на ЛР системата. Вече си купувам само стиропорени ЛР кошери и към днешна дата имам около 1700. Останалите около 500 ДБ само ми създават хаос в организацията и постепенно съм решил да ги заместя с ЛР.

    Основните причини, заради които се отказвам от ДБ са следните:
    1. Хаос от поддържането и работата с 3 различни вида рамки
    2. Ограничения в технологията на пчеларстване при ДБ системата (има важни пчеларски операции, които са възможни само при ЛР).

    За пчелари с малък брой кошери и за хоби пчелари с неделно пчеларстване ДБ системата може би е по-добра, но мене лично не ме устройва.

    На един следващ етап (може би догодина) ще започна да продавам и ПОЛСКИ ЛР КОШЕРИ. В момента от ЛР имам както полски, така и финландски кошери, като двата вида корпуси не са съвместими един с друг. Това също ми създава известни проблеми и вече твърдо съм решил, че финландските кошери са по-добрия вариант. Причината най-вече е свъзрзана с доставката на ново оборудване. При финландците става лесно и бързо, докато при поляците си е жива мъка - заявка от февруари ми я изпълняват през юни и юли, при това на няколко партиди, което ме натоварва с излишни транспортни разходи.

    За бъдещите млади пчелари препоръчвам да не допускат моята грешка, а още от самото начало да си изберат ЕДНА ЕДИНСТВЕНА система кошери и ЕДИН ЕДИНСТВЕН техен доставчик (производител) за бъдещите разширения на пчелините си. Създаването на хаос от кошери от различни системи и/или различни доставчици е ОСНОВЕН ПРОБЛЕМ, който дълги години след това ще им консумира много излишно време, много излишни пари и много излишни главоболия с личната им технология на пчеларстване.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А би ли казал защо?
    Матеев е отговорил подробно в предния пост.За мен съм решил пчеларството да го направя бизнес и затова искам да мина само на пласмасови кошери но система фарар,да мога да си ползвам пласмасовите рамки защото ги произваждат само в размер за магазин на дадан.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    Колега би ли споделил от къде ги купуваш тези рамки и на каква цена

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от caMel Виж публикацията
    Колега би ли споделил от къде ги купуваш тези рамки и на каква цена
    От Франция,цената на палет от 900 бр е 1,73 € за бр. без ДДС и транспортни разходи.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    От Франция,цената на палет от 900 бр е 1,73 € за бр. без ДДС и транспортни разходи.
    Майко мила, 4лв. ли се връзва? Мислил ли си за липова рамка с тънка горна летва и бургаска пл. основа?
    0899946746 Поздрави, Емо.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Майко мила, 4лв. ли се връзва? Мислил ли си за липова рамка с тънка горна летва и бургаска пл. основа?
    Имам 300 бр от бургаските и липови рамки,но не мерси,вече два месеца кова,преправям,зателвам,сл гам основи защото над 1300 стари рамки подмених тази есен.Извадил съм 150 кг восък и всичко замина за основи.За колко години мислиш ще си върна парите само от восъка?

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •