Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 71 до 74 от общо 74
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    От 170 бр на единия пчелин, две окрадени и две търтовки, на другия от 80 бр няма загуба. Ако невярваш ела да ги видиш, но недей започвай пак да обиждаш, че нервите този път може да не ми издържат.
    Не си спомням да си имал оплаквания и миналата година, за разлика от други. Но...реши да бъдеш съпричастен, та запя с тях в един хор!
    Working....

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Не си спомням да си имал оплаквания и миналата година, за разлика от други. Но...реши да бъдеш съпричастен, та запя с тях в един хор!
    Как да нямах, имах естествено и никога не съм го крил, за разлика от много други. Преди да започнете, не не съм взел пари от държавата за моята смъртност. До средата на март от 246 бр ми останаха 127 бр,но загиналите бяха много малко. До нова година към 90 бр бях обединил, защото бяха толкова отслабнали откъм пчели,че нямаше да оцелеят. Към 15 бр бяха ограбени от другите кошери.

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Как да нямах, имах естествено и никога не съм го крил, за разлика от много други. Преди да започнете, не не съм взел пари от държавата за моята смъртност. До средата на март от 246 бр ми останаха 127 бр,но загиналите бяха много малко. До нова година към 90 бр бях обединил, защото бяха толкова отслабнали откъм пчели,че нямаше да оцелеят. Към 15 бр бяха ограбени от другите кошери.
    Обединил си ги и ги спасил. Така трябва да прави всеки - слабото се обединява, а болното се унищожава! Когато се включиш в един отбор с посерковци, няма как да бъдеш различен от останалите....
    Working....

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Обединил си ги и ги спасил. Така трябва да прави всеки - слабото се обединява, а болното се унищожава! Когато се включиш в един отбор с посерковци, няма как да бъдеш различен от останалите....
    Хахаха спасил,какво съм спасил? Кошерите ли? Важното за мен е, този момент да го обърна в нещо печелившо за мен и това го постигнах. Най-малкото е, че ми останаха майките подържащи по хигиенично семейство/акара ?/. Природата направи това за което не се бях сетил до тогава. Миналата година купих 5 майки, който за момента вървят наравно с мойто пройзводство, но при третирането с ОК началото на декември за акар, имаха двойно повече спрямо мойте. Докато има хора с твойто мислене, за които колегите им са ПОСЕРКОВЦИ, никога няма да има обединение в сектора. От каде тази злоба в тебе? Как може като лекар, който се е заклел да спазва Хипократовата клетва да има виждане за хората по този начин? Как може да не подадеш ръка на хора в нужда? Ти виждал ли си пенсионер човек,как плаче, че от пете му кошера няма един жив? Стигам до мисълта, че на това ви учат, докато учите в университета за доктори, как да накарате по-бързо хората да умрът,а на вас да не ви пука.

 

 
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •