Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 43 от общо 43
  1. #41
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Ха сега де,да не говориш за ешерихията?Както сме разисквали в темата за пробиотиците,наруши ли се чревния баланс,посоката е надолу,ако не се вземат мерки навреме.Пробиотиците обаче не са панацея,а понякога могат да имат и негативен ефект.Трябва да се подпомага ЕСТЕСТВЕНАТА ФЛОРА,а не да се подменя изцяло с култивирана в лаборатория.
    Нека малко зор да видят и нашите светила . Няма да играем на познай думата
    Точно! Бактерията не се влияе от антибиотиците и се лекува само с помощта на естествената защита на пчелите.
    Пчелата трябва сама да си реши проблема, а ние можем само да помогнем малко.
    Ако поставиш грешна диагноза и лекуваш с антибиотик, то нещата стават от лоши към страшни.
    Симптомите са като от няколко заболявания едновременно и все едно семейството боледува от 10 болести, а проблема е само един.
    Пишат нозема, гнилец, вирус или нещо такова и изобщо не си правят труда да правят изследвания.
    А за лабораторните култури, то като си избил всичко полезно в кошера...нямаш голям избор.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2014
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    s.Dulevo
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега ,това "младежо " незнам обижда ли ме или трябва да те черпя.Ама внимавай ,че Дюлево ми е на един хвърлей камък.Мурафета с лютите чушки да не ги научи от Кольо?
    Еее,моля ти се,каква обида.Пък и ще се радвам ако наминеш.Предположих,че си някъде около мен,а и лятото ще съм там почти всеки ден,щото почвам да си правя нова работилница.А за чушките прочетох някъде из форума,и върши работа

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от кубрат Виж публикацията
    Имам 12 семейства миналогодишни отвотки.Смятам,че съм ги зазимил с достатъчно мед,но след 20 януари беше топло за сезона и реших да проверя 4 семейства защото колеги ми бяха казали,че пчелите им са се качили на горната летва.Наистина и на 4-те сандъка пчелите бяха горе и реших да храня.Вече два пъти съм хранил и вчера проверих дали са вдигнали и установих,че един от слабите а те са два е с много малко пчела.Свалих възглавницата и видях,че има много умряла пчела на дъното.Въпросът ми е;къде ми е грешката при положение,че имат много мед?
    недеј да се много касаеш за това што има подмор на д-ното, оште е рано неса почнали с п-лни активности, иначе умрјалите пчели ште изнесат те или ти ште ги помогнеш когато отоплее.
    оште нешто, Георги ти е много хубаво отговорил на в-проса, сега стави си прст на челото, да сетне не тураш јумрук

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •