Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Регистрирани ли са пчелините ви в БАБХ

Гласували
180. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    106 58.89%
  • НЕ, но мисля тази година да се регистрирам.

    57 31.67%
  • Твърдо НЕ. Никога няма да се регистрирам.

    17 9.44%
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 29 от общо 29
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2013
    Мнения
    7
    ДА.Изказвам мнение : БАБХ да обучи проверяващите ветеринарни лекари и да упражнява някои контрол по тяхната компетентност по отношение на болестите по пчели.

  2. #22
    Много съм любопитен, колко от тези 50 човека които са заявили намерение тази година да си регистрират пчелините са го направили.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Един човек не го направи.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз съм дългогодишен пчелар.Когато излезе закона се обърнах към мои приятел ветернар който е също пчелар- за съвет.Той ми каза да не се занимавам с глупости.Когато пчелина е с много кошери и правиш сметка да кандидатстваш по програма тогава си заслужавало.Така че честно казано незнам какво да правя.Водя си пчеларски дневник
    и правя консултации с моят човек от време на време.

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Преди Нова година общинския ветеринар ми каза, че излязла нова наредба за регистриране на животновъден обект./или е променена старата-не разбрах точно/. Има ли запознати по въпроса? И друго да питам- ако си направя втори ЖО на мой имот с 1 кошер постоянно в него а през годината карам на подвижно още Н броя, проблем ли е. И как стоят документално нещата?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Преди Нова година общинския ветеринар ми каза, че излязла нова наредба за регистриране на животновъден обект./или е променена старата-не разбрах точно/. Има ли запознати по въпроса? И друго да питам- ако си направя втори ЖО на мой имот с 1 кошер постоянно в него а през годината карам на подвижно още Н броя, проблем ли е. И как стоят документално нещата?
    Нямаш проблем, аз регистрирах втори пчелин с 0 бр.

  7. #27
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Нямаш проблем, аз регистрирах втори пчелин с 0 бр.
    Благодаря.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Наредба № 10 от 1 април 2015 г. за условията за регистрация и реда за идентификация на пчелните семейства
    http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMa...45?idMat=93548

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Преди Нова година общинския ветеринар ми каза, че излязла нова наредба за регистриране на животновъден обект./или е променена старата-не разбрах точно/. Има ли запознати по въпроса? И друго да питам- ако си направя втори ЖО на мой имот с 1 кошер постоянно в него а през годината карам на подвижно още Н броя, проблем ли е. И как стоят документално нещата?

    От 1995г. до 2014г. работих за БАБХ отначало когато започна регистрацията във ВетИС на БАБХ беше много лесно и ветеринарите почти се молеха на стопаните да се регистрират говоря за хора отглеждащи крави , свине, овце сега обаче е доста по трудно например обора трябва да има акт 16 и ред други условия. За момента по отношение на пчеларите процедурата е доста лесна и за почти никакви пари но ако стане като при стопаните отглеждащи селскостопански животни за хората желаещи да се регистриат може би сега е момента. Лично аз не съм въпреки че работя към лицензиран вет. лекар. Може би от мързел може би от генно наследство от 500г. че склонена глава сабя не я сече.Ако няма жалби ако няма адмистративни сгради като училища и детски градини в близост до пчелина ако няма заразни заболявания в населеното място на пчелина имаше и отстояние от майкопроизводителите проблеми няма.
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 05.01.2016 в 20:20.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •