Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 91
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    значи търсим компромисен вариянт 3.5/3,5мм
    wink;
    значи и 4/4 ще става но трябва да е заварена, или как се казва там, за да не се разнищва.
    А от какъв материял е наи добре?
    Алуминии, нераждавеика, потцинкована ?
    Колега,
    Вече има 4х4 щанцована (не се ранищва) и мисля, че това е най-добрият вариант тази година ще ги сменям всичките с такава (продава се на метър и си я режеш колкото ти трябва).Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Кога може да се поставят прашецоуловители, сега може ли?

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Аз не бих поставил сега но ако искаш да събереш малко постави го за около час нищо няма да има стане. Но за повече аз не бих го поставил

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Зависи. Зависи от много фактори. Условия които предоставя региона на пчеларстване, развитие на пчелните семейства, колко прашец са натрупали пчелите в питите. При нас в момента всичко е нацъфтяло и аз сериозно се замислям да слагам на много от семействата прашецоуловители, защото мъкнат много яко прашец и има опасност да блокират майката. Имайте в предвид, че с прашецоуловителите отнемаме едва 30% от прашеца, който носят пчелите.

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    На места в нивите с рапица масово има цъфнал мак. Голяма част от прашеца е почти черен. Някой запознат ли е, събират ли пчелите прашец от мак. Според мен е от него.........и ако е от негоооо....на дозички, и ще върви доста добре на пазара... :D
    ГЕНИАЛНИТЕ НЕЩА СА ПРОСТИ!

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    21
    Събират и още как.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2012
    Мнения
    1
    някои незнае ли от къде даси купя направо готова сушилня

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    От "Лега".
    София, ул."Дедеагач"№49, тел./факс: 02 958 9403, моб.: 0898 626 435

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Привет,

    Днес забелязах, че прашеца е нападнат от червеи (в найлон) - ако го замразя ще му намали ли това качеството? Той се вижда къде е ял, (в ъгъла) мисля механично да отсраня пораженията, но за застраховка се чудя дали да не го сложа за 12 часа във фризера?!

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Ако прашецът (пергата) ще се използва за отглеждане на пило, не се препоръчва да мръзне, защото биологичната му стойност намалява. Не се препоръчва и използването за храна на пчелите на сушен прашец, съхраняван дълго време (примерно 2 години), поради подобни причини.
    Защо не го оставиш на хладно? Предполагам, че при ок. 5-10°C (примерно) метаболизмът на червеите силно ще се забави и растежът им може да спре.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •