Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 150
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Изгледах новите клипове и веднага при мене възникна следния въпрос:

    След източване на меда от пластмасовите пити какво правим? Ами че те си остават със запечатани килийки и пчелите няма да знаят, че някой през задния вход им е източил меда. Как ще процедираме? Ще разглобяваме всичко и ще чистим килийките една по една? Питите са скъпи и едва ли ще можем да си позволим груба намеса с нож за разпечатване. Съдейки по разстоянието между питите, килийките няма да са надградени.

    Та въпроса ми е дали тези свръхскъпи пити са за еднократна употреба или има нещо, което не го знам?
    Този клип май не си го гледал? Или не си гледал добре?
    https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Слнънчо,точно поради този клип ,(госин)Матеев беше първия който игнорира плюсовете на база практика..........................Хрис тос Воскресе!
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не разбрах , какво точно си искал да напишеш ?

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колкото и да се чудите, изобретателите вече са милионери. А и г-н Матеев имаше разни идеи, но не ги довърши докрай.
    Но, май си мисля, че скоро ще достави един тир с такива рамки. Да се обзаложим ли ?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Колкото и да се чудите, изобретателите вече са милионери. А и г-н Матеев имаше разни идеи, но не ги довърши докрай.
    Но, май си мисля, че скоро ще достави един тир с такива рамки. Да се обзаложим ли ?
    Не знам какви са идеите на Матеев ,но аз не мисля така.Какъв залог предлагаш?

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Да, залога отпада, сега прочетох темата от начало. Извинявам се за спама.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #107
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Колкото и да се чудите, изобретателите вече са милионери. А и г-н Матеев имаше разни идеи, но не ги довърши докрай.
    Но, май си мисля, че скоро ще достави един тир с такива рамки. Да се обзаложим ли ?
    Ще си доставя само 3-4 рамки хей-така от любопитство, за да видя какво има вътре, и после ще си сложа един кошер с тях пред врата за шоу на гостите, които ми идват. С това амбициите ми по този кошер се изчерпват .....

    Дори и в момента имам по 1-2 бройки от разни други екзотични кошери, и май вече е крайно време да си направя една работеща изложба на поляната пред вратата ми хей-така за радост на окото.

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Перник

  9. #109
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Забеляза ли при този принцип колко бързо се разбалансират двете части на матрицата. След затваряне клетките вече не са цели (виж в ляво), а се появяват луфтове в самите килийки. Пчелите ще им се наложи да ги запушват с восък, но при следващото превъртане този восък ще влезе в меда. Същото важи и за восъка от калпачетата на килийките.

    Всъщност вече си задавам въпроса "Колко ли е времето на живот на тази свръхскъпа пита?"

    Защото така като гледам е само няколко завъртания, а в действителност за да се изплати, тя се нуждае от време на живот поне 100 години.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    По принцип стените на всяка килийка бива обработена(залепена)с прополис преди да се използва.....

 

 
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •