Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2014
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Руен

    Пчеларството-първи бизнес

    Здравейте !
    От миналата година се запалих по пчеларството и реших тази година да си създам пчелин. На 17 години съм и мисля за пчеларството като мой първи опит за бизнес. Естествено, първата ми работа беше да чета, да гледам филми за пчели и да изуча всичко за пчелите. Планирам тази година да си купя (или да си хвана от природата) десетина пчелни семейства. Разполагам с 2 Дадан-блатови кошера с по един магазин (в момента търся изгодни оферти да си купя още 8) и ПОЧТИ пълен набор от пчеларския инвентар, които баща ми купи, но така и не използва. В момента си правя самоделна центрофуга. Интересува ме дали има печалба от пчеларството. В темите за пчеларството като бизнес открих само спорове и никаква полезна информация. По мои груби сметки ако всичко потръгне добре мога да изкарам по 30 кг мед на семейство, което прави 300кг по 4 лева цена на едро=1200лв. Но не съм сигурен дали мога да продам всичкия мед и дали семействата ми ще могат да се развият толкова бързо, че да хванат всички паши и да дадат прилично количество мед. Освен това никъде не намерих цените на пчелните семейства(в село стар пчелар ми предлага 2 семейства за по 50 лв). За кошерите знам, че вървят по 75 лв, но търся по изгодни оферти в момента.
    П.С-живея и ще пчеларсвам в района на Бургас.

  2. #2
    Цитат Първоначално публикувано от united_17 Виж публикацията
    Здравейте !
    От миналата година се запалих по пчеларството и реших тази година да си създам пчелин. На 17 години съм и мисля за пчеларството като мой първи опит за бизнес. Естествено, първата ми работа беше да чета, да гледам филми за пчели и да изуча всичко за пчелите. Планирам тази година да си купя (или да си хвана от природата) десетина пчелни семейства. Разполагам с 2 Дадан-блатови кошера с по един магазин (в момента търся изгодни оферти да си купя още 8) и ПОЧТИ пълен набор от пчеларския инвентар, които баща ми купи, но така и не използва. В момента си правя самоделна центрофуга. Интересува ме дали има печалба от пчеларството. В темите за пчеларството като бизнес открих само спорове и никаква полезна информация. По мои груби сметки ако всичко потръгне добре мога да изкарам по 30 кг мед на семейство, което прави 300кг по 4 лева цена на едро=1200лв. Но не съм сигурен дали мога да продам всичкия мед и дали семействата ми ще могат да се развият толкова бързо, че да хванат всички паши и да дадат прилично количество мед. Освен това никъде не намерих цените на пчелните семейства(в село стар пчелар ми предлага 2 семейства за по 50 лв). За кошерите знам, че вървят по 75 лв, но търся по изгодни оферти в момента.
    П.С-живея и ще пчеларсвам в района на Бургас.
    Един час и още не са те заяли,....странно,ще изчакаме.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от united_17 Виж публикацията
    Здравейте !
    От миналата година се запалих по пчеларството и реших тази година да си създам пчелин. На 17 години съм и мисля за пчеларството като мой първи опит за бизнес. Естествено, първата ми работа беше да чета, да гледам филми за пчели и да изуча всичко за пчелите. Планирам тази година да си купя (или да си хвана от природата) десетина пчелни семейства. Разполагам с 2 Дадан-блатови кошера с по един магазин (в момента търся изгодни оферти да си купя още 8) и ПОЧТИ пълен набор от пчеларския инвентар, които баща ми купи, но така и не използва. В момента си правя самоделна центрофуга. Интересува ме дали има печалба от пчеларството. В темите за пчеларството като бизнес открих само спорове и никаква полезна информация. По мои груби сметки ако всичко потръгне добре мога да изкарам по 30 кг мед на семейство, което прави 300кг по 4 лева цена на едро=1200лв. Но не съм сигурен дали мога да продам всичкия мед и дали семействата ми ще могат да се развият толкова бързо, че да хванат всички паши и да дадат прилично количество мед. Освен това никъде не намерих цените на пчелните семейства(в село стар пчелар ми предлага 2 семейства за по 50 лв). За кошерите знам, че вървят по 75 лв, но търся по изгодни оферти в момента.
    П.С-живея и ще пчеларсвам в района на Бургас.
    Момко, наблегни в училище на биологията и химията - ще ти трябват. Купи си един циркуляр и тренирай - ще ти трябва. Хапвай мед и прашец и ще спечелиш.
    Пък бизнеса ако стане, стане. Дано само докато изучиш занаята да има пчеларство по тези земи.
    Успех.
    Винаги може по-добре.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от united_17 Виж публикацията
    Здравейте !
    От миналата година се запалих по пчеларството и реших тази година да си създам пчелин. На 17 години съм и мисля за пчеларството като мой първи опит за бизнес. Естествено, първата ми работа беше да чета, да гледам филми за пчели и да изуча всичко за пчелите. Планирам тази година да си купя (или да си хвана от природата) десетина пчелни семейства. Разполагам с 2 Дадан-блатови кошера с по един магазин (в момента търся изгодни оферти да си купя още 8) и ПОЧТИ пълен набор от пчеларския инвентар, които баща ми купи, но така и не използва. В момента си правя самоделна центрофуга. Интересува ме дали има печалба от пчеларството. В темите за пчеларството като бизнес открих само спорове и никаква полезна информация. По мои груби сметки ако всичко потръгне добре мога да изкарам по 30 кг мед на семейство, което прави 300кг по 4 лева цена на едро=1200лв. Но не съм сигурен дали мога да продам всичкия мед и дали семействата ми ще могат да се развият толкова бързо, че да хванат всички паши и да дадат прилично количество мед. Освен това никъде не намерих цените на пчелните семейства(в село стар пчелар ми предлага 2 семейства за по 50 лв). За кошерите знам, че вървят по 75 лв, но търся по изгодни оферти в момента.
    П.С-живея и ще пчеларсвам в района на Бургас.
    Не трябваше да споменаваш думата Бизнес ,тук това е лошо трябваше да пишеш че искаш да гледаш пчелички за хоби и че никога няма да правиш кошерите повече от 10бр.И всичкият мед който извадиш ще си го ядеш ти и домашните ти.А сега сериозно,щом си решил деистваи смело 50лв за семеиство е мн.добра цена но зависи и колко междурамия пчели ще има.И задължително със пчелар който разбира ги купуваи да прегледа всичко.И успех в БИЗНЕСА.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Ето ти няколко съвета и от мен.Ако ще правиш кошерите си 10,продавай мед на дребно.Така при добив от по 30 кг. примерно/а можеш да стигнеш и до 60/, печалбата ти ще е 3000 при 10 лв. на буркан,но ще ги взимаш по малко.Мед не се разваля,може да седи години.На 4 лв. продават тези,които произвеждат тонове и искат пари накуп.И ако купуваш семейства,най-изгодно е да търсиш развити със все кошера,по възможност с изградени магазини.Като цена се намират на около 200-250лв,но изчакай края на март.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2013
    Мнения
    2
    БИЗНЕС, не трябва да звучи лошо в която и да е част от човешката дейност, вкл. и в пчеларството.Ще споделя моя опит:
    1г. един кошер/семейство/ подарък от прятел,до зазимяване от него имаше две отводки-печалба 0
    2г.От трите семейства станаха 7, естествено мед не извадих но направих разходи за центрофуга, пч. помещение/барака/, и друг по дребен инвентар за около1000лв.- печалба 0
    3г.От седемте станаха 14, годината беше лоша ,поради направените отводки и усиления градеж на рамки мед не извадих-печалба 0
    4г. От 14 станаха 20 мед извадих само от старите /14/ по около 40кг за около 2500лв. като приспадна разходите от предходни години печалба -мининална клоняща към 0
    5,6,7г имах печалба но по скоро за подпомагане на семейния бюджет. Забравих да споделя лошерите си ги правя сам, защото тази работа ми доставя удоволствие но това е същоразход за материал

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2014
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    Руен
    Мерси за отговорите! Стискам палци всичко да тръгне по мед и масло и ако ми излезе около 500 лв чиста печалба от сезона ще съм много доволен. И някои знае ли къде в района на Бургас мога да си купя кошери със семейства ?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,преди години в Руенско се намираха много семейства в тръвни.Ако и сега има ,можеш да закупиш и да прехвърлиш в нов кошер.За презимували семейства може да е кът работата.Иначе има доста обяви за отводки.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от united_17 Виж публикацията
    Мерси за отговорите! Стискам палци всичко да тръгне по мед и масло и ако ми излезе около 500 лв чиста печалба от сезона ще съм много доволен. И някои знае ли къде в района на Бургас мога да си купя кошери със семейства ?
    Ако до началото на април не си намериш семейства аз ще ти продам 10 семейства по 280 лв. с кошерите.
    Кошерите не са първа младост но семействата ще са 10 рамкови ДБ с по 9 рамки пчели и 5 рамки пило. Регион Сливен.
    Винаги може по-добре.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от inkov Виж публикацията
    БИЗНЕС, не трябва да звучи лошо в която и да е част от човешката дейност, вкл. и в пчеларството.Ще споделя моя опит:
    1г. един кошер/семейство/ подарък от прятел,до зазимяване от него имаше две отводки-печалба 0
    2г.От трите семейства станаха 7, естествено мед не извадих но направих разходи за центрофуга, пч. помещение/барака/, и друг по дребен инвентар за около1000лв.- печалба 0
    3г.От седемте станаха 14, годината беше лоша ,поради направените отводки и усиления градеж на рамки мед не извадих-печалба 0
    4г. От 14 станаха 20 мед извадих само от старите /14/ по около 40кг за около 2500лв. като приспадна разходите от предходни години печалба -мининална клоняща към 0
    5,6,7г имах печалба но по скоро за подпомагане на семейния бюджет. Забравих да споделя лошерите си ги правя сам, защото тази работа ми доставя удоволствие но това е същоразход за материал
    Не смяташ коректно-първата година си направил две отводки,развили се в семейства-печалба около 200 лв общо.Втората си изкарал още четири-400 лв.След това-седем-700лв.Четвъртата-седем плюс меда-3200....Като дръпнеш чертата,прихода е грубо 4500.Минус разходите,но например центрофугата ако си я купил нова за 500,реалната и цена остава около 300.Ако е втора употреба си остава същата цена,ако не си се минал разбира се.За кошери грубо 500-600лв. Дървен материал.И ако си извадил мед от първата паша,след това отводката...абе към четири бона грубо си на плюс.Та ти по твоите сметки,в следващите 4 години ако само правиш отводки,ще направиш кошерите триста без лев в джоба,но продажната им цена? Ами ако се спреш на тия триста и само извадиш мед по 50 кила примерно-15 тона на по 5 лв 75 бона.Много се размечтах май...

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •