Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 40 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 396
  1. #301
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от xenon Виж публикацията
    Остана ми да изасня дали пластмасовите основи да ги вкарам първо през магазините да ги изградят, или направо през плодника тип фарар.
    Градежа на основи ( било то пластмасови или восъчни ), при всички системи кошери започва отгоре надолу, т.е. горната летва на рамката за градене трябва да е в най-високата част на кошера. Всички други вариации водят до същия резултат, но с по-малка успеваемост.

  2. #302
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Някой знае ли дали продават на-дребно,за да може да пробваме и ние?Имам желание да пробвам но не-знам дали продават по малки количества.Ако някой знае къде се продават в Плевен да съобщи защото изложението го пропуснах тази година.Благодаря предварително!

  3. #303
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Някой знае ли дали продават на-дребно,за да може да пробваме и ние?Имам желание да пробвам но не-знам дали продават по малки количества.Ако някой знае къде се продават в Плевен да съобщи защото изложението го пропуснах тази година.Благодаря предварително!
    http://www.mevi-bg.com/BG.html

  4. #304
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Много благодаря колега tsvetanko!
    Още утре ще отида да проверя и да си взема.

  5. #305
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    общ. Чипровци, обл. Мон
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    На изложението в Плевен продаваха румънски рамки с основи - ДБ-черни и магазинни-жълти. Докато умувах, дали да купя няколко за проба, един пчелар купи от двата вида по кашон, срещу прилична отстъпка. Попитах го, дали ги е пробвал, а той ми отговори, че сега ще ги пробва. При това положение, аз купих по 4 основи от двата вида, за проба. Намазах ги с разтопен восък и ги поставих в кошерите. Ценното при тях е, че ако восъкоотделянето още е слабо, пчелите не могат да ги повредят.
    Някой да знае от къде мога да си купя такива основи?

  6. #306
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от batboby Виж публикацията
    Някой да знае от къде мога да си купя такива основи?
    тел. 0887299540 - Миро

  7. #307
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Който се интересува от основи с умален размер на килийките, публикувам следният e.mail, който получих вчера:

    от: Nikolai Nikolov (rolta@abv.bg)
    дата: 01.05.2016 15:40
    до: kamen_krum@abv.bg

    Здравейте,

    Искам да ви информирам, че произвеждам пчелни пластмасови полуизградени основи за многокорпусни рамки
    (Лангстрот-Рут) с килийки с размер 4,9 мм. Цена за една рамка ( двете полуоснови) – 0,90 лв. www.rolta-plastic.com

    Николай Христов

    0898 202157

    P.S: Скоро ще имам и снимки на изградени такива основи.

  8. #308

  9. #309
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    ...пчелни пластмасови полуизградени основи за многокорпусни рамки
    (Лангстрот-Рут)...
    Здравейте. Извинявайте за предишния моя пост каде аз критикувал градеж на ДБ пластмасови основи. Всички тези изводи от липсва на опит и моя некомпетентност. Тази година пластмасови градят по добре от обикновени (ДБ "тежки" !) - защото направих ТОЧНО по Ваш начин на добре развити семейстава. Повече не искам восъчни основи.
    Да бъдете живи и здрави!

  10. #310
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте! Извинявайте за предишния ми пост ( http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post63638 ), в който критикувах градежа на ДБ пластмасови основи. Всичките ми изводи бяха от липсата ми на опит и моята некомпетентност. Тази година пластмасовите ги градят по-добре от обикновените (ДБ "тежки" !) - защото направих всичко ТОЧНО по Ваш начин, на добре развити семейства. Повече не искам восъчни основи!
    Да бъдете живи и здрави!
    Радвам се, че още един колега прогледна! От тук нататък Успех! И да качиш снимки
    P.S: Позволих си да редактирам малко цитата, за да звучи по-разбираемо на български.

 

 
Страница 31 от 40 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •