Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 40 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 396
  1. #161
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241

    Talking

    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    asti след третирането с клеева тинктура не е обходимо нищо повече, но пък нищо и не пречи да си подсладиш пчеличките малко.
    Да разбирам ли, че това е прополисова тинктура - спиртна (??? процента) и могат ли да се третират и плодникови и медни рамки?
    Използвате някакъв пулверизатор ?
    Този пост е редактиран от Бърз; 17.03.2015 в 17:51.

  2. #162
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Да разбирам ли, че това е прополисова тинктура - спиртна (??? процента) и могат ли да се третират и плодникови и медни рамки?
    Използвате някакъв пулверизатор ?
    200 мл чист медицински спирт + 60 гр прополис + 3 л дест. вода = успех!
    Пулверизатори с помпичка от един, два и три литра се продават навсякъде по "левчета", железарии и агроаптеки. Може да се пулверизира всичко, в което живеят или се допират пчели, с цел подобряване на техния комфорт.

  3. #163
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    200 мл чист медицински спирт + 60 гр прополис + 3 л дест. вода = успех!
    За колко основи стига тази доза ?

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    За колко основи стига тази доза ?
    За около триста, ако е хубава пръскачката.
    За сравнение: за една пластмасова основа ( от твърдите) отива към 25-30 гр восък!

  5. #165
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Ама иначе си напорист. Да беше попитал как се изрязват, щеше да си спестиш болките :-))). Слагаш по 6-7 основи на работната маса и режеш с макетен нож. ;-)
    Колкото до фибрана, става, но няма да го има ефекта с притискането, а то е важно!!!
    Жив и здрав да си колега от здраве и успехи да не се отървеш . Мазолите още ми седят и ме болят от миналите пластмаси който изрязвах. Вчера ми дойдоха новите 200 броя и ги нарязах за около 40-50 мин. със страничните неща който правих покрай това. Става лесно и бързо със макетния нож. И най ВАЖНОТО няма нови мазоли и болкааааааа. Поздрави.

  6. #166
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Миналата година пробно използвах бургаските. 60-70% от основите който полвах бяха пластмасови, дадан, рут, магазинни, навсякъде ги пробвах.

    За повечето неща съм доволен.

    Няма зателване, лесни за монтаж, градят ги, никакви проблеми през годината, никакви проблеми при разпечатвне и центрофугиране, нямам проблеми и при зимуването на тях.

    Тествах ги и на молец, малкия не ги наранява, но големия ги дупчи без проблем и се настанява между двата детайла. И пак пораженията са по-малко отколкото при восъчните.

    Като цяло бях решил тази година да мина на 100% на такива, но при пролетния преглед се появи проблем който май ще ме откаже да ги ползвам в плодниците.

    Бяха направили много и много-плътни мостове на горната летва там където са пластмасовите. При отделяне на питите и разъсване на мостовете се получава звук които доста ги дразни и стават агресивни което е проблем в този сезон, но това е по-малкия недостатък.

    Глемия недостатък се появи при пити с запечатан и кристализирал мед (слънчоглед) с малки мостове и по-надоло по питата при итделянето а рамките не се късат моставете а дирекно се отделят пърчета от питата от оснавата и остават на съседната пита. Полужението е ужасно, особенно като има и пчели на питата. По-малки парчета от питата се откъсваха и при пити в които няма мед.

    При някои получавало ли се е нещо подобно и намерено ло е решение на проблема?

    Докато не го реша този проблем плодниците пак монават на восъчни основи. За пити от които ще се вади мед минавам на пластмасови, защото там няма недостатъци за сега а само предимства.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  7. #167
    Наблюдател
    Регистриран
    27.10.2010
    Мнения
    7
    И аз се натъкнах на този проблем. За сега се справям като разрязвам внимателно мостовете с нож. Ако разделяш с рамкоповдигача без да е разрязан моста се отлепя от основата и остава към една от питите.

  8. #168
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от sachanev Виж публикацията
    И аз се натъкнах на този проблем. За сега се справям като разрязвам внимателно мостовете с нож. Ако разделяш с рамкоповдигача без да е разрязан моста се отлепя от основата и остава към една от питите.
    Да случва се, но това се случва и с восчъни основи и тогава се късат не просто парчета от едната страна ами направо си стават дупки. Но... това се получва единствено при новоизградени пити. Хубавото при пластмасовите в случая е, че още при първия градеж липсващите парчета се играждат с работнически килийки, докато при восъчните основи( и особено ,ако има дупка) там се надгражда с търтееви килийки. Още една причина никога повече да не ползвам восъчни основи.

  9. #169
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Здравейте! Бихте ли ме насочили към фирма в София за пластмасови основи и евентуално рамки? Благодаря!

  10. #170
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Здравейте! Бихте ли ме насочили към фирма в София за пластмасови основи и евентуално рамки? Благодаря!
    Почти всички производители на основи или рамки, могат да изпращат по куриер. Препоръчвам ти да вземаш всичко направо от производителите, че иначе много се оскъпява всичко. А за да ти излезе евтино доставката - може да се комбинираш с някой колега.

 

 
Страница 17 от 40 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •