Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 40 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 396
  1. #171
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Почти всички производители на основи или рамки, могат да изпращат по куриер. Препоръчвам ти да вземаш всичко направо от производителите, че иначе много се оскъпява всичко. А за да ти излезе евтино доставката - може да се комбинираш с някой колега.
    Благодаря! Намерих обява за рамки от липа в софийско, ще търся пластмасови основи.
    Поздрави!

  2. #172
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Какво лепило използвате за залепване на бургаските пластмасови основи?

  3. #173
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Какво лепило използвате за залепване на бургаските пластмасови основи?
    Пистолетно полиуретаново лепило за топлоизолация. http://www.marisanbg.com/bg/termofle...4#.VRwGW_ysX4Y Няколко колеги вече обясниха подробно за това, какво ползват. Погледни назад в темата. Има и много снимки.

  4. #174
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Ето и от мен една рамка с монтирана пластмасова основа по метода на Камен Крумов. Мисля, че се получава страхотно за което му благодаря.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150412_133347.jpg
Прегледи:      394
Размер:	220.8 KB
ID:	4006

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Това с разминаването (да се срещат връх с вдлъбнатина) ли е правено? Някой опита ли лепене със спрей лепило?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Ето и от мен една рамка с монтирана пластмасова основа по метода на Камен Крумов. Мисля, че се получава страхотно за което му благодаря.
    Ама как си си играл да разковаваш всички наковани основи. Мерак. Радвам се, че си доволен! :-)))

  7. #177
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Дай повече инфо за това спрей лепило.

  8. #178
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Ама как си си играл да разковаваш всички наковани основи. Мерак. Радвам се, че си доволен! :-)))
    Доста си наблюдателен. Играчка имаше но не бе много само 10 рамки. Толкова бях взел за проба и не останах очарован от резултата докато не пробвах твоя метод и определено занапред смятам да мина изцяло на пластмасови рамки за магазина. Пчеларствам ДБ с МК магазини.

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Дай повече инфо за това спрей лепило.
    Нещо такова например: http://www.perocar.com/technicheski-...ersalno-lepilo.
    Има разбира се и други, въпрос на компромис качества/ цена е.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #180
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Ето и от мен една рамка с монтирана пластмасова основа по метода на Камен Крумов. Мисля, че се получава страхотно за което му благодаря.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150412_133347.jpg
Прегледи:      394
Размер:	220.8 KB
ID:	4006
    Слагаш прекалено много лепило. За рутова пита са достатъчни са само 6 точки на 2 реда в централната част, с диаметър по 1-2 сантиметра и разстояние между тях по 6-7 сантиметра. Така съм направил десетки хиляди рамки и няма никакви проблеми. По конкретната технология може би има нужда и от точки по периферията, но цялостното замазване е напълно излишно. Все пак се пилее много лепило и при много на брой рамки разхода в пари ще е чувствителен.

 

 
Страница 18 от 40 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •