Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 40 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 396
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Благодаря на всички отзовали се, беше много полезно. Ако бях чел по-внимателно, повечето инфо го има и в темата "Пластмасови рамки", сложено отдавна там от Tarty ама кой да чете навреме!
    Относно размерите в инчове:6 инча рамка: 25,4 х 6 = 152,4 мм при стандартна магазинна рамка 160 мм. Това са 7,6 мм разлика и тя ще се яви под долната летва на рамките, ако горната летва е стандартна. 7,6 + 5 мм по чертеж = 12,6 мм междина между рамките на два магазина, а нали трябва да е 10 мм? Какви проблеми да се очакват или не е толкова важно?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #292
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    12,6 мм междина между рамките на два магазина, а нали трябва да е 10 мм? Какви проблеми да се очакват или не е толкова важно?
    Тъй като магазините ще си ги ползваш в активния сезон, а всяка междина по-голяма от 7 мм пчелите я запълват с восъчни мостчета, ще очакваш точно това - малко повече восък. По-трудно ще ти бъде при повдигането на магазините и ще те бави почистването на мостчетата всеки път. Но ако решиш да работиш само с такива рамки по лесно ще е да си намалиш височината на магазините - процеса е еднократен. Моят съвет е да работиш само с един тип магазинни рамки - или дървени или пластмасови.

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Гледам даже, че не съм се изразил правилно. Не 12,6 а 17,6 мм ще се получи разстоянието, 12,6 ще е само от долната летва на рамката до долния ръб на съответния и магазин. Я по-добре все пак да не са с инчови размери рамките, че да е стандартно изпълнението. Остава ми малко време за вземане на решението дали да използвам лачените френски рамки за магазините.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #294
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Здравейте.Сто пъти изчетох темата и пак съм на кантар-восъчни или Бургаски ППО.Става въпрос за отводки на 4-5рамки.Ако разширявам само с пластмасови основи,дали ще е по-зле от восъчни.Ако някой го е правил и сподели,ще съм много благодарен.

  5. #295
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Здравейте.Сто пъти изчетох темата и пак съм на кантар-восъчни или Бургаски ППО.Става въпрос за отводки на 4-5рамки.Ако разширявам само с пластмасови основи,дали ще е по-зле от восъчни.Ако някой го е правил и сподели,ще съм много благодарен.
    Восъчни за плодника,за магазина може и мешани

  6. #296
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И аз четох, четох и май до никъде не стигнах.... И да си питам, предлагат ли някъде плодникови ДБ пластмасови основи.

  7. #297
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко

  8. #298
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Восъчни за плодника,за магазина може и мешани
    И аз искам да мина изцяло на пластмасови /Бургаски/. В плодника не ги ли градят, не снася ли майката на пластмасата? Първо през магазините ли трябва да се изградят?

  9. #299
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    На изложението в Плевен продаваха румънски рамки с основи - ДБ-черни и магазинни-жълти. Докато умувах, дали да купя няколко за проба, един пчелар купи от двата вида по кашон, срещу прилична отстъпка. Попитах го, дали ги е пробвал, а той ми отговори, че сега ще ги пробва. При това положение, аз купих по 4 основи от двата вида, за проба. Намазах ги с разтопен восък и ги поставих в кошерите. Ценното при тях е, че ако восъкоотделянето още е слабо, пчелите не могат да ги повредят.

  10. #300
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от xenon Виж публикацията
    И аз искам да мина изцяло на пластмасови /Бургаски/. В плодника не ги ли градят, не снася ли майката на пластмасата? Първо през магазините ли трябва да се изградят?
    Остана ми да изасня дали пластмасовите основи да ги вкарам първо през магазините да ги изградят, или направо през плодника тип фарар.

 

 
Страница 30 от 40 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •