Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 40 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 396
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Ако някой все още не е взел решение за производител на пластмасови основи препоръчвам и тези в сайта: http://viitorsanatos.ro/viitorsanato...id_category=18
    Който е посетил "Пчеларското изложение - Плевен 2015" се е запознал с тях и на живо. А иначе Бургаските на Николай Христов засега са най-изгодни на Българския пазар.
    Тези в румънския сайт пробвал ли си ги ? За първи път срещам плодникова рамка ДБ изцяло от пластмаса. Знаеш ли какво производство са - румънско или ги внасят ? Анел / гърция / произвежда само ЛР, тяхната пластмаса е черна и е найстина много добра, залива се със захарен сироп и пчелите градят без проблем.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Погледнах в сайта на Анел и видях там румънската рамка ЛР. Явно тяхното производство е по-скъпо и са спрели да произвеждат, предлагат чужда стока. http://www.anel.gr/en/home.html?page...page.tpl&pop=0

  3. #103
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Само дето пластмасовите рамки на Анел са малко по големи от нашия стандарт, имам предвид че не стават за нашите кошери.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Троян
    дали гол рой заселен на пласмасови основи ще ги изгради според вас и то достатъчно бързо че си взех бургаски от плевен за проба

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от сложна личност Виж публикацията
    дали гол рой заселен на пласмасови основи ще ги изгради според вас и то достатъчно бързо че си взех бургаски от плевен за проба
    На какви пари се предлагаха основите във Плевен колега?

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Троян
    1.10лв за плодниковите за магазинните мисла 0.67лв.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Само дето пластмасовите рамки на Анел са малко по големи от нашия стандарт, имам предвид че не стават за нашите кошери.
    Правеха само ЛР американски стандарт 48 см.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз не се съмнявам, че ще ги изградят пластмасовите основи, с някой и друг трик. Аз нямам опит с тях, но ме притеснява зимуването на такива основи и за това не ги ползвам. Някой ако и зимувал на пластмасови да сподели, има ли смъртност или всичко е ОК ?

  9. #109
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, при мене сигурно половината от семействата зимуват на Бургаски пластмасови основи, и досега не съм забелязал нещо по-различно при тях. Основи като основи - пчелите не се докосват до пластмасата на дъното на килийките, защото отдавна са я покрили с тънък слой восък, и нататък всичко вече си е същото.

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286

    Smile

    asti след третирането с клеева тинктура не е обходимо нищо повече, но пък нищо и не пречи да си подсладиш пчеличките малко.

 

 
Страница 11 от 40 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •