Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 61
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Кое е по лесно за пчелите, да пренасят храна или да подържат определена температура?
    При силно семейство и двете са му лесни а при слабо.....
    При по слаби семейства се разпечатват по малки площи, защото не могат да усвоят меда и потича и става лошо.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Есента си преправих едни подставки(7см) и станаха надставки,в които мога да слагам в хоризонтално положение и трите вида рамки.Според мен,това е по-удачен вариант.От горната страна минавам с валячето колкото преценя,отдолу не ги пипам.Те ако искат да си разпечатват.По този начин мога да наредя до 3 ДБ,3МК+3Маг. или 3маг.+3маг..Последното го споменавам с идеята,че семейството може да се подхрани ударно с мед при нужда,и същевременно рамките за брак са ви почистени за ден.Тази година,така смятам да издухам всички които са за претопяване.Смятам да разпечатвам с валяка и да трупам една върху друга.Те ще си оберат всичко,дори и рамката да е по-горе.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Тези за бракуване зад преградната дъска,разпечатани и напръскани с пулвелизатор с топла вода/така се стимулира майката,като приток от вън/!Ако пилото е отпред или от зад ,разпечатвам и развъртам питите,дали само в средата или всичките зависи от силата на семейството!

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Съгласен съм,но ако са над гнездото ще бъдат обрани и в най-студеното време,докато при студ,зад преградната няма да прескочи пчела.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Кое е по лесно за пчелите, да пренасят храна или да подържат определена температура?
    Едното го правят до като правят другото като двете неща си се допълват взаимно
    Милен Михов

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Лично аз разпечатаната рамка я слагам до последната рамка с пило .Когато има повече от 4 или 4 рамки със пило чак тогава си позволявам да цепя пилото като гледам да сложа рамка на която преобладава прашеца по нея но това се случва вече когато температурите са по постоянни
    Милен Михов

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Лично аз разпечатаната рамка я слагам до последната рамка с пило .Когато има повече от 4 или 4 рамки със пило чак тогава си позволявам да цепя пилото като гледам да сложа рамка на която преобладава прашеца по нея но това се случва вече когато температурите са по постоянни
    Колега я виж какво си писал в първия пост.(началото на пролетта).В началото на април се въртят корпусите,а ти ми пишеш за 4-ри рамки пило???????????????????

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Съгласен съм,но ако са над гнездото ще бъдат обрани и в най-студеното време,докато при студ,зад преградната няма да прескочи пчела.
    Чак такъв студ,въпроса е за пролетно/не зимно/ усвояване на медовите запаси! Иначе зимата слагам мед в хранилката и си го вземат без проблем. Завчера не ставаше за риба и ходих и сложих мед!

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    При евентуално цепене на пилото, отцепената част не бива да е по-малко от 2 пити, а по-добре поне 3 пити. Ако отделиш само една пита с пило, пчелите трудно ще я топлят. Затова цепенето на пилото става при по-топло време и при повече пити с пило. При по-студено време, разпечатвам меда около пилото, но винаги оставям поне малко неразпечатан. При пчеларство с повече кошери, тези манипулации отнемат доста време.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Колега я виж какво си писал в първия пост.(началото на пролетта).В началото на април се въртят корпусите,а ти ми пишеш за 4-ри рамки пило???????????????????
    Писал съм ранна пролет не съм споменавал месеци за правене на каквото и да било все пак различните региони имат различно развитие и паши за усвояване
    Началото на Март месец примерно в моя регион когато вече има и достъп на прашец в природата .Април месец цъфти рапицата и тогава вече сме изтървали пашата ако тогава ги правим тия неща
    Милен Михов

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •