Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 45
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от fermdimi
    Тези цени 0,50 - 0,60 за какъв размер плака става въпрос?
    около 60 на 70 но не съм сигорна.трябва да ги измеря.Стигат точно за 1 капак за 10 рамков,ако обаче е без первази капака(тоез няма разширение)

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Според Вас какво Ви е мнението, необходимо ли е капака на кошера да бъде със стреха, или е по-добре без нея?

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Според Вас какво Ви е мнението, необходимо ли е капака на кошера да бъде със стреха, или е по-добре без нея?
    За мен стрехата е много важна.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    И аз мисля че като подгънеш плаката надолу е по добре аз слагам и между плаката и покрива 2 см фибран за изолация а и над капака слагам един лист стериопор 5см. идеята е лятото да събират мед а не да вентилират а и за А.Г. прегряването го водят за подпомагащ фактор.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Според Вас какво Ви е мнението, необходимо ли е капака на кошера да бъде със стреха, или е по-добре без нея?
    Ако трябва да разположиш на определено място или превозно средство максимум брой кошери - без стряха. При всички други случаи - задължително стряха. Това е според мен, разбира се.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ако трябва да разположиш на определено място или превозно средство максимум брой кошери - без стряха. При всички други случаи - задължително стряха. Това е според мен, разбира се.
    Много точно казано

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Горе-долу отговора съм го нацелил за себе си ! Не намирам логика да има стряха и плаката да се подгъне под стряхата и да подвежда водата към корпуса ! Това ,че ламарината ,като не е подвита може да реже не ме притеснява, защото аз капак не го хващам за стряхата никога !


  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Манков, още няколко подобни снимки само че с леко аранжиран фон и ще заприличаме на Некерман. Опитвам се да ти направя забележка, но явно днес не ми е ден. Все пак, някои разсъждения, колкото да поддържам форма.
    Освен Брат Адам, Венер и колегата vlado9 не си спомням за други известни пчелари с кошери в бяло... Ти убеден ли си в преимуществата на белия цвят? Хватките отстрани, при такива хубави первази, за мен са излишни. Не знам, дали защото - за съжаление - съм тренирал алпинизъм само една седмица или пък щото знам, че някои неща трябва да се хващат отдолу, стабилно и със сигурност... И на стойката си си спестил петичките... Ламарината нека си реже, ти нали си я знаеш. И мойте всичките са режещи.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Петички няма, ама има мноооого плочи от старите плевни ! Аааа Йорданов да знаеш, добре е да има за какво да се хванеш и отдолу ,ама и по-отгоре !

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Петички няма, ама има мноооого плочи от старите плевни ! Аааа Йорданов да знаеш, добре е да има за какво да се хванеш и отдолу ,ама и по-отгоре !
    Добре е да има и отдолу и отгоре ама като гледам тука ще се лови из отзад та затова Манков е сложил яки хватки да няма накъде да мърда.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •