Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Заменям агрегат 3.5 кв. за .......

    Заменям агрегат 3.5 кв. за по-малък.
    Агрегата е като този http://olx.bg/generator-3-5kw-s-el-starter-i61160034
    Работил е около 4 часа.
    Купих го за да имам резервен източник на захранване за подвижното, но ми е доста голям и не ми е удобно да го местя на страни за да не ми бучи като работи и после да го прибирам. Тежък е, трудно се мести от сам човек.
    Не съм поддържал акумулатора от доста време и предполагам, че плаче за нов ако бъдещия собственик държи да пали със стартер. Струва 20-ина лева.

    Стана интересно, ако се съчетае обявата на колегата и моята някой може да си вземе трифазен 5.5кв за смешна сума

    Ако продавам бих търсил 220лв.

  2. #2
    Устройва ме.Но нямам какво да Ви предложа.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    За какъв акумулатор говориш? Имам такъв и се пали с въженцето. Имам излишен генератор като този http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D...B4%D0%B5%D1%80 ако те интересува пиши, търся му не повече от 100 лева и почти не е работил, навремето го взимах заради парното но после си взех ЮПС и той остана не нужен.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    За какъв акумулатор говориш? Имам такъв и се пали с въженцето.
    Моя има възможност за палене със стартер и за супер глезотия има и дистанционно. За да се случват тези запалвания трябва да е вред едно малко акумулаторче иначе с въженцето.

    Този Райдър ми идва доста малък. Мислех си за нещо към 0.9-1.5кв примерно такова http://olx.bg/chetritaktov-benzinov-...-5kv-i64345834
    Това което ме кефи на Райдъра е изход 12 волта 8.3А. Множко ми се виждат тея ампери ама ще направя една консултация дали са постижими.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Този изход за 12 волта за какво може да ти послужи? Моя другия генератор е същия като този на линка, има изход за 12 волта но никога не съм го ползвал. По принцип се води 2.2 кв, но при включване на компресора който е 1.5 кв ИЗКЛЮЧВА!!!

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Компресора по време на тръгването си консумира голям пусков ток, който е от порядъка на 2-3 пъти номиналния. Именно този пусков ток срива защитата на генератора. Иначе ако включиш активен товар (лампи с нажежаема жичка, котлони и т.н.), то тогава генератора ти вероятно ще може да отдаде 2kW, без да му се задейства защитата.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    Колега за да стартираш моно - фазен ал. мотор с мощност 1.5 KW ти е необходим пусков ток - който се смята така 1.5 х 3=4.5 Kw стартов ток или генератора трябва да е с мощност не по малка от 4.8Kw - 5 Kw. Това е едно от решенията. Друго решение е трифазен компресор или само мотора.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от wenciautoklima Виж публикацията
    Устройва ме.Но нямам какво да Ви предложа.
    Имам нужда от:
    -бензинов тример
    -соларен панел 12 волта 70-80 вата или повече с контролер
    -тестомесачка с басан минимум 30 литра с доплащане от моя страна.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тъй като се разбрахме с колегата Цеко да закупя неговото генераторче предложението за замяна остава за нещо от изброените в горния пост неща или каквото имате излишно свързано с пчеларството по някакъв начин. Пишете на лични смело нищо не губите може да се разберем.
    Цената за продажба остава 220лв.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Рости, имам бензинов тример. Работил съм с него 3-4 часа. Стана ми излишен, след като си взех самоходна косачка. Купен е преди 2-3 години. Пазя му документите, ако те интересува. Цената му нов беше 140 лева. Срещу 80 лева ще се разделя с него..или някаква размяна, но генератор не ми е нужен засега.
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •