Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 91 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 901
  1. #401
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Може би влизат през капаците на хранилката, просто ги повдигат. Залепи малкия капак с тиксо неподвижно към съда.
    Ако пак се давят, сигурно има разстояние между вертикалния ограничител и капака. Тогава подпъхни част от клечка за зъби отдолу под вертикалния ограничител, за да го повдигнеш малко и да опира в капака.
    И пак залепи капака неподвижно към съда /малкия капак/.
    Не, те се давят там от където взимат сиропа. И като го напълнят там другите не могат да взимат сиропа и се вкисва.
    Странно и при мен имам два кошера по същия начин се давят в хранилката

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ако слагате "Фунгисан" той има подобен ефект,но в много по-малък мащаб.Каква е температурата на сиропа?Да не е висока?Проходът през който минават пчелите за да стигнат до хранилката достатъчно голям ли е?Да не става задръстване при разминаването на отиващи за сироп и връщащи се?
    (За сиропа наесен става като в петък и неделя вечер на изходите на София.Направете им по някоя магистрала "Люлин".Шегувам се.)
    Като сипете сиропа отделете малко време да погледате през малките капачки(ако са прозрачни) как го вземат. Сигурно ще откриете проблема.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #403
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Мисля че едно пърченце дунапрен ще върши перфектна работа .............. ще си пият от него и няма да плуват

  4. #404
    Аз на моите им го давам с капкомер и са много доволни,създал съм организация,идват под номера и не се бутат.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Само слабите семейства се давят в сиропа, и аз не мога да си го обясня.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #406
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Може би влизат през капаците на хранилката, просто ги повдигат. Залепи малкия капак с тиксо неподвижно към съда.
    Ако пак се давят, сигурно има разстояние между вертикалния ограничител и капака. Тогава подпъхни част от клечка за зъби отдолу под вертикалния ограничител, за да го повдигнеш малко и да опира в капака.
    И пак залепи капака неподвижно към съда /малкия капак/.
    Не, те се давят там от където взимат сиропа. И като го напълнят там другите не могат да взимат сиропа и се вкисва.
    Някои от хранилките имат 2 положения на вертикалната преграда,ако не е от това остава другия вариант заради по- бавното вземане на сиропа същия да се вкисва и да протичат процеси на ферментация които "напиват" и отравят пчелите.Вземането на сиропа зависи от силата на семейството и състоянието в гнездото .Може би даването на по-малки дози ще оправи положението.

  7. #407
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    Колеги имам един въпрос и ако не ви затруднявам ще ви помоля да ми отговорите.
    Преди малко повече от месец си направих една отводка на 4 пити като им придадох млада оплодена майка. От тогава до сега е подхранвам със захарен сироп 2:1 и сега вече е на 7 рамки. В сандъчето има около 4 килограма мед. Сандъка ми е седем рамков и повече не мога да я разширявам. Та въпроса ми е - да продължавам ли с подхранването и да местя ли в по голям сандък. А също тъка ще е достатъчен ли този мед за изкарване на зимата.
    Благодаря ви предварително за отговорите!

  8. #408
    В 7-рамков кошер могат да иззимуват, но 4 кг мед са прекалено малко, освен ако не храниш цяла зима. Ако имаш възможност ги премести в по-голям кошер, при всички случаи е по-добре.

  9. #409
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    А ако останат на 7 рамки колко мед ще им е необходим за зимуването?

  10. #410
    Минимум 12-15 кг. Въпроса не е само колко ще изконсумират до началото на пролетта, а и как ще започне развитието на първото пило. Ако пчелите усещат, че няма достатъчно запас в кошера, няма да започнат да отглеждат пило, докато няма траен принос от вън. А така губиш минимум 2 поколения и пролетното им развитие, ще се забави повече от месец.

 

 
Страница 41 от 91 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •