Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 60 от 91 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 591 до 600 от общо 901
  1. #591
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    Бургас
    Днес се реших да ликвидирам майката. Придадох 1 пита с пресни яйца и запечатано пило за да си направят свищева. Питането е :
    1. Трябва ли да унищожа запечатаните маточници на 4-ия ден и да останат незапечатаните? А след проснасянето на новата майка да се стимулира ли със захарен сироп или нещо друго?
    2. Имам един слаб кошер на 4 пити пило със стара майка. Как по-добре да създам нова- чрез осакатяване за самосмяна или по горния метод?
    Благодаря!!!

  2. #592
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Имам въпрос:при положение,че всички кошери са ми с по един магазин,как мога да процедирам като дойде време за тях?Смисъл като го запълнят вадя,центрофужа и пак слагам или как?

  3. #593
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43

    въпрос

    Какво ще стане ако в силен многокорпусен кошер между двата корпуса които са с пило поставя даданблатов магазин с рамки и основи за градеж? ???

  4. #594
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Първо ще напълнят всяка една килийка в двата корпуса,и тогава ще започнат да градят в магазина.

  5. #595
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    Re: въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от kaloyan_ivanov
    Какво ще стане ако в силен многокорпусен кошер между двата корпуса които са с пило поставя даданблатов магазин с рамки и основи за градеж? ???
    Разделянето на пилото не е много добра идея. Майката при всички положения ще остане само в единия от корпусите, а пилото на другия - ако не бъде изоставено от голяма част от пчелите и това не доведе до никакви неблагоприятни последствия в резултат на отглеждането му, след като пилото се излюпи майката може и да не се върне да осемени плодника наново.

    Всичко зависи от силата на семейството и от времето за което е способно да "преодолее" преградата/усвои магазина.. А щом има достатъчно пчели да се справят с преодоляването на такава преграда, то без съмнение те ще го изградят също толкова бързо и ако бъде поставен над плодника.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #596
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Един въпрос.Какво ви е мнението за боядисване на стар кошер отвътре?Питам защото след обгаряне с горелка за дезинфекция доста почерня,а и според мен като му и тегля една боя и вътре дори да е останал някой бацил ще го унищожа.

  7. #597
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Доста лоша идея.
    Вземи една шкурка и махни черното според мен.

  8. #598
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    даммм, шкурка или машинка със шкурка....никва боя отвътре !!!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  9. #599
    Почернялото не му пречи по никакъв начин. Ела да видиш моите какви са от вътре.

  10. #600
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    Имам въпрос:при положение,че всички кошери са ми с по един магазин,как мога да процедирам като дойде време за тях?Смисъл като го запълнят вадя,центрофужа и пак слагам или как?
    Колеги, само ще четете ли и ще правите забележки ли ?
    Защо не отговорите на колегата ?
    Или не ви се пише ?
    Аз не съм на ясно с тези магазини, защото работя с ЛР кошери.
    Колегата Драгошинов може би знае нещо по въпроса!?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 60 от 91 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •