Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 91 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 901
  1. #521
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2012
    Мнения
    6
    Благодаря ви за отговора само искам да попитам щом моят мед не е вкиснат на какво мирише вкиснатият как да го разпозная аз дори незнаех допреди няколко месеца че медът може да се вкисне по какво да го разпозная и с как да се оттарва от него ??? Благодаря още веднъж ))

  2. #522
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    9
    Здравейте! На 9 март писах, че имам съмнения, че едното ми семейство е останало без майка и съмненията ми се потвърдиха, като има заложени маточници и до няколко дни чакам излюпване. Вчера обаче ми дадоха една майка тъй като от семейството й бяха останали една шепа пчели. Взех я с една пита и малкото пчели и ги затворих с клетка, която сложих направо към питата и снощи ги сложих във моя кошер само че след преградната дъска. Въпросът ми е дали моето семейство ще я приеме при положение, че има заложени маточници и общо взето как бихте ме посъветвали да постъпя.

  3. #523
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    При придаване на майка,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изчистват всички евентуално заложени маточници,в противен случай приемането е почти невъзможно.

  4. #524
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    Сложи рамката с новата майка м/у питите на осиротялото семейство.

  5. #525
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    ОТ 10 дена намирам яйца по таблата под мрежестото дъно до сега около 100 по около 10 на ден ,не храня със захар ,семейството е силно с много мед без подмор

  6. #526
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Може да махат по някое яйце, ако има по две яйца в килийка. Аз съм виждала при редовни майки и при силни семейства, и при слаби семейства също, майки да снасят по две яйца в килйка. Може би няма достатъчно подготвени килийки за снасяне.

  7. #527
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Може да изхвърлят яйца, ако не са могли да ги захранят поради някаква причина. Примерно липса на вода. Ако тия дни не са могли да носят вода, може това да е причината.

  8. #528
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Явно майката снася повече яйца,отколкото пчелите могат да затоплят,захранят и т.н.Случвало ми се е единия ден да видя яйца,на следващия да ги няма.Аз мисля ,че ядат тези яйца които не могат да обслужват.По-добре така,защото загубата на няколко яйца е нищо,в сравнение с простудяване на вече излюпено пило,европеиски гнилец и куп болести.

  9. #529
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2013
    Мнения
    5
    купих три отвотки миналата година за сега са добре слойих лети 8 март слагах им малко сироп апинвер и сръбска храна им давам имам много млади пчели двата кошера носиха прашец здраво до преди 5 дена на 20 им сложих пак храна че я бяха изяли даите савет ако задаржи това студено време да не ги уморя а вчера им сложих мед в хранилките кошерите са дб а питите по 5

  10. #530
    Цитат Първоначално публикувано от velichko32
    купих три отвотки миналата година за сега са добре слойих лети 8 март слагах им малко сироп апинвер и сръбска храна им давам имам много млади пчели двата кошера носиха прашец здраво до преди 5 дена на 20 им сложих пак храна че я бяха изяли даите савет ако задаржи това студено време да не ги уморя а вчера им сложих мед в хранилките кошерите са дб а питите по 5
    Ех Величко, Величко. Как успя да напишеш повече от седемдесет думи без нито един препинателен знак и нито една главна буква ? Уникален ! А какъв е въпроса ти си остава тайна.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

 

 
Страница 53 от 91 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •