Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 91 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 901
  1. #131
    Nic 59
    Guest
    Днес беше подходящо времето за облет и част от семействата го направиха но ........два кошера не искаха независимо от еднаквите условия /външна температура, вътрешна, сила на семействата и местоположение на кошерите. Та любопитно ми е дали нежеланието за облет може да бъде признак за качество на зимуване /добра храна, микроклимат и т. н. или проблем.

  2. #132
    Гледал съм няколко сръбски пчеларски клипа в нета.Все с окс. к-на третират.Може би не ползват ленти.Вярно че се слагат лесно, ама важен е ефекта.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    То на световно ниво не могат да кажат, а ти пък искаш тук в БГ да знаят.
    Което автоматично ще рече, че ОК не е толкова сигурна колкото ти се иска.
    На световно ниво не знаят причините за изчезването на пчелите... това исках да кажа, а не че ОК не върши работа. Четете по-внимателно, моля.
    Аз имам приятел пчелар от Самоков, който след изпарение на ОК , на 3-я ден имаше над 200 акара по дъното.
    Аз също третирах с ОК , но това беше третото ми третиране с препарати за сезона, а второто третиране даде нжуните резултати.
    Все си спомням за изказването на Юрката, как от всичките си семейства третирал само едно с лентички, за да не ги изхвърли и само то оцеляло. Кажете сега, че акара не е виновен.

  4. #134
    Не бива да се заяждаме по между си,а да открием най доброто(ефикасно) средство за борба с тази гадина.Употребявали ли сте не химични средства освен строителна рамка.Споделете.

  5. #135
    Nic 59
    Guest
    Притеснен съм дали ще стигне меда ако се застуди трайно няколко месеца та докато е по топло може ли да се сложи канди /акациев и пудра захар / отгоре на рамките за всеки случай сега??? Първа година зазимявам и ще съм благодарен на всеки който сподели какви са признаците че едно семейство гладува.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59
    какви са признаците че едно семейство гладува.
    Най добре е да погледнеш кълбото къде се намира.Ако е до горните летви трябва да подхраниш ако е по надолу няма нужда.Но за да прецениш правилно трябва да направиш прегледа около 9ч или 16ч.Със колко мед си ги зазимил?

  7. #137
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Днес прислушах пчелните семейства дали са живи. За сега са добре, НО установих , че имат доста умрели пчели на дъното на кошера. Въпросът ми е дали да изчистя дъната от умрелите пчели, ако времето позволи тези слънчеви дни, ИЛИ да изчакам за на пролет? Предварително Ви Благодаря!

  8. #138
    Nic 59
    Guest
    Имат по около 10кг. слаби са. Разпечатвам крайните рамки и пехвърлят запечатания, маломедни са. За сега имат мед и кълбото е ниско. На един корпус са ЛР по 3-4 междурамия заемат.

  9. #139
    Nic 59
    Guest
    Изчисти ги със закривена тел, подмора може да запуши входа и плесенясва на дъното понякога и идват болести.

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59
    За сега имат мед и кълбото е ниско. На един корпус са ЛР по 3-4 междурамия заемат.
    Щом са ниско неги мисли.По това време не ти препоръчвам да разпечатваш мед.За твое успокоение може да преместиш пити с мед от двата края на кълбото,но неги ръчкай.Ще имат нужда от питки към началото на февруари.

 

 
Страница 14 от 91 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •