Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 91 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 901
  1. #531
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2013
    Мнения
    5
    сори ама мие малко трудно с буквите на бг . вапроса е могат ли да умрат от глат несам дигал рамките но явно има пило

  2. #532
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Здравейте,искам да ви попитам нещо,защото не намерих конкретна информация.Купих си 10-тина кошера ДБ 10р.Не съм ги местил на моето място още,като се стопли тогава.Кошерите ми ги намери един мой познат.Въпроса ми е:искам да ги преместя всичките ДБ кошери в Многокорпусни,кажете ми как най-бързо,лесно и безопасно за пчелите може да стане това.Всичките рамки искам да ги направя за ЛР и да ги сложа в такива кошери и то още тази година.Почвам да пчеларствам и не искам да е с ДБ кошер.

  3. #533
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Прочети ТУК и ще разбереш

  4. #534
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Добре,като изрежа всички пити от кошера и ги сложа в ЛР корпус и после изсипвам всички пчели от ДБ в ЛР.Така ли?И стария кошер го прибирам.

  5. #535
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Не е трудно.Преместваш ДБ кошер малко встрани и на мястото му поставяш новият ЛР но с 2 корпуса.Прехвърляш всички пити от ДБ в ЛР и след това вадиш една по една питите-стръскваш пчелите в кошера и режеш рамката и питата отдолу.Връщаш в корпуса,и така до последната рамка.Накрая махаш единия к-с и оставаш с-то на един в/у дъното.Толкова ли е сложно и трудно?

  6. #536
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Благодаря,сега вече ми е ясно.

  7. #537
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от velichko32
    Купих три отводки миналата година. За сега са добре, сложих ленти на 8 март. Сложих им малко сироп апинверт и сръбска храна им давам. Имат много млади пчели двата кошера, носеха прашец здраво до преди 5 дена. На 20 ти март им сложих пак храна, че я бяха изяли. Моля за съвет ако се задържи това студено време, да не ги уморя, а вчера им сложих мед в хранилките. Кошерите са дб а питите по 5
    Колега, направи ли поне някакъв преглед, запаси, редовно пило и тн ? Все пак имаше няколко подходящи дни за преглед. С това яко хранене, да не задръстиш майката и да няма къде да снася, все пак са само 5 пити. За студеното време се препоръчва да имат твърда храна над кълбото. А като се позатопли, провери какво е положението вътре и ако имат много запечатан мед, започвай да разпечатваш по малко, ако нямат такъв, ще трябва да подхранваш, поне до първия нектар. Иначе няма от какво да се страхуваш, през деня омеква времето и пчелите поддържат температура в кълбото заради пилото, пренасят си меде от страни. Но за нощите си е проблем, те все още са доста студени. Хубаво е да затоплиш добре тавана, това ще им е доста в помощ.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #538
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Здравейте колеги.На 25,03, забелязах на три от кошерите ми на прелките изхвърлени почти оформени пчели но още не оцветени.Някой може ли да сподели от какво може да е това?Замислям се над две причини,липса на прашец или измръзнало пило поради застудяването. sadsmile;

  9. #539
    Наблюдател
    Регистриран
    11.03.2013
    Мнения
    5
    Казаха ми дане дигам рамките а на тях отгоре има сръбска храна на евро том .

  10. #540
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Благодаря на спартак за отговора ми относно строителната рамка. Извинявам се за закъснението, но досега нямах възможност да го сторя. Не съм наясно каква е тази подобрена строителна рамка в ЛР корпус.

 

 
Страница 54 от 91 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •