Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 91 ПърваПърва ... 37778586878889 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 901
  1. #861
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Изчакай рапицата и след това ще имаш готови маточници ,а магазините ги слагай защото ще блокират майката много бързо и има опасност да ти изпаднат в роево състояние и ако нямаш опит ще ги отървеш.

  2. #862
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Направи каквото те съветва учителят ти сложи магазините.Само на един кошер не слагай.След като изпадне в роево състояние и зареди маточниците отнемаш майката и правиш отводка.Докато роевото семейство запечата маточниците другите кошери ги използваш за медобер.След запечатването на десетина маточника може да пристъпиш към направата на отводки.Ако няма достатъчно маточници,след изваждане на меда,няма да връщаш магазините на един кошер и той ще изпадне в роево настроение.Действаш по същия начин.

  3. #863
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2013
    Мнения
    19
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Изчакай рапицата и след това ще имаш готови маточници ,а магазините ги слагай защото ще блокират майката много бързо и има опасност да ти изпаднат в роево състояние и ако нямаш опит ще ги отървеш.
    При положение, че не са изпълнили плодниците също ли трябва да се слагат магазини?(Аз също съм неопитен).

  4. #864
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Задължително.

  5. #865
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2012
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Силистра с .Сребърна
    здравейте , да попитам и аз имам няколко семейства на по 5-6 рамки от които 3-4 са с пило на тях мога ли да им слагам магазините или още не

  6. #866
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Boko Виж публикацията
    здравейте , да попитам и аз имам няколко семейства на по 5-6 рамки от които 3-4 са с пило на тях мога ли да им слагам магазините или още не
    Колега напиши какви са ти кошерите, така гадаем ДБ-12 рамкови, 10 рамкови?!?!
    ама каквито и да са ти е рано още слагай рамки да снася майката яко
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  7. #867
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2012
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Силистра с .Сребърна
    да извинявам се , кошерите са ДБ-12 рамкови днеска като ги гледах видях че имат две рамки с пресен мед

  8. #868
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Boko Виж публикацията
    да извинявам се , кошерите са ДБ-12 рамкови днеска като ги гледах видях че имат две рамки с пресен мед
    Слагай рамки да снася майката и да не се задръсти!!!
    за 12 рамков ти трябва доста пчела, има вариант с преградни дъски, но аз бих ги развил още преди магазина, за следващите паши да са огън.
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  9. #869
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2012
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Силистра с .Сребърна
    Благодаря много за отговора

  10. #870
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    когато в природата има приток на нектар у пчелите надделява инстинкта за събиране на храна, а точно сега я има в изобилие, въпреки времето.
    ако майките ти не са първа младост пак ще ги задръстят и на мястото на повечето излюпени пчели пак ще има нектар, за това мисля че трябва да пробваш един на който да сложиш магазин.Ще ти кажа какво правя аз.
    Ограничавам с преградна дъска слагам в магазина с една рамка по-малко и покривам с найлон за по добро запазване на климата.В петък сложих на няколко такива и днес имаха по 2-3 магазински основи изградени и малко прехвърлен нектар, а пилото се увеличава от долната летва до горната в плодника.

 

 
Страница 87 от 91 ПърваПърва ... 37778586878889 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •