Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 90 от 91 ПърваПърва ... 408088899091 ПоследнаПоследна
Резултати от 891 до 900 от общо 901
  1. #891
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от TeodorTodorov Виж публикацията
    Благодаря ви за отговорите но мен ме интересуваше дали ако разцепя кошера ще си направят сами майка. Все пак мисля да пробвам пък каквото стане
    Колега, ако няма майка кошера който ще цепиш, би следвало да няма младо пило, от което следва да се предположи съвсем обосновано, че майка нема да имаш!!!
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  2. #892
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от de4o82 Виж публикацията
    Колега, ако няма майка кошера който ще цепиш, би следвало да няма младо пило, от което следва да се предположи съвсем обосновано, че майка нема да имаш!!!
    До колкото аз разбрах кошера има майка, но колегата иска да направи отводка от него без да има 2ра майка.

  3. #893
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от TeodorTodorov Виж публикацията
    Благодаря ви за отговорите но мен ме интересуваше дали ако разцепя кошера ще си направят сами майка. Все пак мисля да пробвам пък каквото стане
    Да, може! Но ти обясних кое би било по-добре, защото когато го разцепиш в новата отводка дори и да сложиш повече пчели ако не ги затвориш поне за три денонощия или не ги преместиш на поне 5 км по въздушен път, то повечето пчели ще се върнат на старото място, ще останат само младите. Дори и да подхранваш то микроклимата в това новосформирано "нещо" няма да е достатъчно добър за да излезе качественна майка, както ако се отгледа в силното семейство. Никой не ти пречи да си пробваш и експериментираш, само да не пропуснеш да сложиш и прясно пило като го разделиш.

  4. #894
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Да ще си направят само да има прясно пило и след 5дни изрежи всички запечатани маточници,ако искаш остави 1-2 и подхранвай и водичка в пита

  5. #895
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от TeodorTodorov Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам възможно ли е да се направи отводка от силен кошер без майка
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    До колкото аз разбрах кошера има майка, но колегата иска да направи отводка от него без да има 2ра майка.
    Аз друго разбирам от написаното, ама сигурно си има.
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  6. #896
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не се е изразил правилно колегата, но щом е силен кошера, се предполага че има майка.

  7. #897
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    21
    Да има майка май не съм се изразил правилно.Мисълта ми беше да си направч отводки без да купувам майки ама нема да стане Кошера е мн силен има мнго пчели днес даже неможах да намеря майката толкова са много а тя не маркирана а бе сложна работа както и да е . В крайна сметка май ще си закупя апарат ще се пробвам първо да си направя майки и след това отводка

  8. #898
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    най-лесния начин е да преместиш в друг кошер рамките през една, така гарантирано ще имаш храна, запечатано и открито пило. Храниш и двата понеже не знаеш къде е майката на петия ден отваряш изрязваш запечатаните маточници, а другото семейство с майката разширяваш.Отводката проверяваш след двайсетина дни за снесени яйца.Това с апарата не е като инкубатор за пиленца, не мисля че за един кошер си струва инвестицията и отделеното време.

  9. #899
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Не знам защо все още се смята, че трябва да се изрязват първите запечатани маточници? От опита който имам, това са най- качествените, в 95% случай майки. Мисля, че в пчеларската литература има едно приписване, на това че пчелите залагат първите маточници на стари личинки-пчели. Аз не съм съгласен!

  10. #900
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от TeodorTodorov Виж публикацията
    Да има майка май не съм се изразил правилно.Мисълта ми беше да си направч отводки без да купувам майки ама нема да стане
    Напротив става!Но трабва да намериш майката и нея да я отделиш в отводка с две пити запечатано пило ,повтарям запечатано,пита с мед и пита с прашец.Основното семейство остава на местото а отводката с майката се отделя.В такъв случай семейството почти не отслабва и има капацитет да си произведе качествен майка.Отводката с майката се храни и разширява.

 

 
Страница 90 от 91 ПърваПърва ... 408088899091 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •