Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
Ако под мърша разбирате некачествена майка в стил ДоцентПетровка или Кисовка, такива трябва да се избиват още щом ги видите от километър разстояние. Не е необходимо да чакате зимата и да зазимявате с такива.

Специално за Кисов вече знам защо неговите майки са най-некачествените в цяла България. Ами той ги простудява - като се започне с прехвърлянето на личниките (нощем на отрицателни температури) и местенето на пити с пило за отводки (където пробутва пити с пило колкото цигарена кутия) и се стигне до отглеждането в малки студени оплодни сандъчета с по 1 шепа пчели - въобще всичко се прави претупано и в разрез с всякакви изисквания за добър температурен режим на бъдещата майка/отводка. След това ги пробутва на хората, възползвайки се от монополното си право. При пчеларите майките едвам изкарват сезона - обикновенно пчелите правят самосмяна, или ако не я направят - майките през зимата или през пролетта спират да снасят. И всичко това ако семействата не умрат от нозематоза, което се случа в над 50% от случаите.

Когато някой потърпевш се опита да направи рекламация, веднага бива оплюван какъв некадърник е и как не е придал правилно майките или не е гледал правилно отводките. Тази песен от години я пеят доцента и Кисов и ми е много чудно как номера продължава да минава и до ден днешен.

ПС: Това по действителни случаи, разказвани ми не от един, а от много пчелари.
Матеев, малко извън темата, ама като оплюваш Кисов, защо скатаваш толкова време онази случка с мнимия Кисов? Изплюй най-после камъчето и кажи каква е истината-т.е. какво всъщност се случи преди близо година с онези постове.