Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Колко са вашите загуби през зима(2014-2015)

Гласували
180. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 0%

    91 50.56%
  • 10%

    50 27.78%
  • 20%

    16 8.89%
  • 30%

    11 6.11%
  • 40%

    6 3.33%
  • 50%

    3 1.67%
  • 60%

    2 1.11%
  • 70%

    0 0%
  • 80%

    0 0%
  • 90%

    0 0%
  • 100%

    1 0.56%
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 111
  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Преди месец виждаше само клиповете на Манол Тодоров и коментарите на група освирепели негови клакьори във форума!
    Working....

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Преди месец виждаше само клиповете на Манол Тодоров и коментарите на група освирепели негови клакьори във форума!
    Необясним хъс ,необяснима омраза.

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Необясним хъс ,необяснима омраза.
    Каква омраза, човек? Защо да мразя тези нещастници, съжалявам ги дори! Господи, прости им невежеството! И областният им председател им го казва.
    Working....

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Това лъха от думите ти.Споменаваш Господ ,но тези думи не подхождат за вярващ човек.

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това лъха от думите ти.Споменаваш Господ ,но тези думи не подхождат за вярващ човек.
    Аз само пуснах линк към бургаската медия - нищо не съм говорил.Говори Ботьо Ботев!
    Working....

  6. #76
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    1 майка загуба за сега, днес забелязах и го обединих.
    Колега как разбра че е без майка,по външни признаци или при преглед на рамките? Сега се чудя дали кошер които е останал без майка си запазва хигиената в кошера,и си чисти дъното? Знам че когато кошер е останал без майка,пчели от други кошери започват да го разграбват.Моите още не съм ги гледал за пило но гледам че прелките и дъната са им чисти.

  7. #77
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Сега се чудя дали кошер които е останал без майка си запазва хигиената в кошера,и си чисти дъното?

    НЕ. Или поне докато не се сдобие с маточник.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Колега как разбра че е без майка,по външни признаци или при преглед на рамките? Сега се чудя дали кошер които е останал без майка си запазва хигиената в кошера,и си чисти дъното? Знам че когато кошер е останал без майка,пчели от други кошери започват да го разграбват.Моите още не съм ги гледал за пило но гледам че прелките и дъната са им чисти.
    Когато слагах питките на 1ви март, при отварянето на кошера започна да бучи, което е знак че няма майка.

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2015
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Божурище
    Колеги, аз имам едно семейство загуба и тя стана поради загубата на майка. Мисля че сам я повредих през декември (към 20) беше топло и от този форум четох че е едобър момент за третиране с оксалова киселина, та ги третирах (накапване със спринцовка). Нейсе към 20 януари се затоли и слагах питки , пчелите се облетяха и между другото ги погледнах (обикновенно с един тел проверявам подмора). В този кошер имаше необичайно голям подмор. Опитах да го извадя максимално и сред умелите пчели намеих майката...такива работи...ЗА обединяване и дума не може да става при тази зима ...После февруари имаше по-малко пчели и в март кошера опустя... Бях го затоплил и очаквах при по-топло реме (над 16 "С да го обединявам , но не дочака...
    Та така станаха мойте 10%.., иначе лошо време, аз още не съм правил основен преглд, но утре го дават топло и мисля поне половината да ги прегледам детайлно... Ощв февруари имаха пило (вадих по една средна пита за контрол.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Загуба-една късна отводка ограбена през есента и рояк във тръвна умрял от глад.

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •