Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Колко са вашите загуби през зима(2014-2015)

Гласували
180. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 0%

    91 50.56%
  • 10%

    50 27.78%
  • 20%

    16 8.89%
  • 30%

    11 6.11%
  • 40%

    6 3.33%
  • 50%

    3 1.67%
  • 60%

    2 1.11%
  • 70%

    0 0%
  • 80%

    0 0%
  • 90%

    0 0%
  • 100%

    1 0.56%
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 111
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    общ.Две Могили обл.Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Кой е майкопроизводителя?
    Може и други колеги да имат същия проблем с този майкопроизводител.
    Не е нормално над 50% загуби
    Трябва да съм напълно убеден ,че е виновен. При нас пчелините не са малко и няма да говоря прани приказки ,затова попитах Дамян на лично дали е купувал майки. Има вероятност човека да няма вина.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Отново повтарям, че ВРАГ НОМЕР ЕДНО на всички български пчелари е доцент Пламен Петров от Пловдив, който вероятно е заразил с нозема церане ВСИЧКИ ЛИЦЕНЗИРАНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ, а те от своя страна заразяват в момента ХИЛЯДИ БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛИНИ. Ето до какво доведе МАЙКОПРОИЗВОДСТВЕНИЯ МОНОПОЛ !!!
    Нали използването на антибиотици върху пчелни семейства на територията на европейският съюз е забранено.Не може ли да се заведе дело срещу държавата в Люксембург,защото именно тя е дала права на майкоразвъдната асоциация да ползва антибиотици.Вярно,че делото сигурно ще се проточи дълго и този който заслужава няма да бъде осъден,но при една победа вероятно антибиотици ще спрат да се ползват,което ще е и една победа за всички пчелари.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    От 60бр.-1 останал в първи корпус и 1 осиротял. Все още без питки,карат на каквото са си събрали.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    анкетата е полезна но за североисточна БГ е още твърде рано, особено след застудяването следващите десетина дни. ще броим март месец.
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    За сега от 166 семейства намаляха с 8 като от малкия пчелин в полето за сега всички са налични въпреки упоритоста на мишките. На другия в двора по равно за ДБ и МК. Два от ДБ дадоха фиря още преди коледа единия явно е останал без майка или е почнала да снася само търтейяета. А другия го ограбиха осите под една круша, под тази круша за втори път ми ограбват осите кошар та почвам да си мисля че като падат круши и гният привличат осите и после се прехврърлят на близък кошер. Другите два ДБ са напуснали кошера предполагам акар третирал съм с ОК с напушване. От МК 4 помощни семейства на по 3-4 рамки върху основните, но това си бяха експерименти предимно от глад. Имам един корпус с 3 с семейства върху основното едното дало фира ама другите небяха, но бяха останли без мед аз съм си виновен понеже непредвидих начин по който да ги подхрана есента. Като млад пчелар все още се уча, но забелязвам че загиналите ми семейста при създаването им тръгнаха добре но нещо каточели от средата на Юли взе да ги спъва или просто самите майки небяха достатъчно качествени да ръководят семейството.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Анкетата е без краен срок и без имена.
    Никой няма да разбере как сте гласували.
    Мисля,че от така поднесена анкета няма да се направят достоверни заключения!Ако може да се направят следните промени:
    -да се изпишат по ред %от 0 до 15-20%
    -да се направят няколко подгрупи за броя кошери
    Имам в предвид,че ако колега със 100бр имат 6-7 загуба,няма да се впишат към 10%! Ако видиш някой колега изписал 100%/стряскащо е/,ама той примерно има 2-3 кошера/но е прав/. За които гледат над 30-35 семейства тези 2-3 се вписват до 10%,който мисля са в границите на нормалното

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Късно е вече за промяна в анкетата, защото ще се загубят резултатите от гласуването. Напролет на 1-ви април Дамянов или някой друг може да пусне нова анкета, и тогава вече ще стане истинското преброяване на пилците.

  8. #48
    Колеги изпратих проби до проф.Румен Вълчовски увериме че правят ДНК тест ще пиша когато излезнат резултатите.Благодаря на всички които бяха съпричастни и писаха.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Късно е вече за промяна в анкетата, защото ще се загубят резултатите от гласуването. Напролет на 1-ви април Дамянов или някой друг може да пусне нова анкета, и тогава вече ще стане истинското преброяване на пилците.
    Загубите при мен за 2015 ще са от 0 % до 100 % :-) . Както казваше един стар пчелар докато не дойде април не ги смятам за успешно презимували . Стискам палци и чакам .

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Колеги изпратих проби до проф.Румен Вълчовски увериме че правят ДНК тест ще пиша когато излезнат резултатите.Благодаря на всички които бяха съпричастни и писаха.
    Колега ,излязоха ли пробите при теб?Извинявам се за проявеното нетърпение.

 

 
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •