Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 15
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2014
    Мнения
    12

    Въпрос при отварянето на един кошер

    Здравейте.Днес при отварянето на един от кошерите ми за да му сложа медена пита видях отгоре на рамките само 5 пчелички , а на другите ми 2 кошера имаше много.
    Какво трябва да означава това? Никъде не видях мъртви пчели във въпросният кошер.
    Не съм вдигал рамките защото времето не позволяваше да ги разгледам.
    Предварително Благодаря!

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Това значи че въпросният кошер има достатъчно запаси от мед за момента а на другите два запасите са на привършване.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Кой знае ,може да са и последните 5 мохикана.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от damyanco Виж публикацията
    Здравейте.Днес при отварянето на един от кошерите ми за да му сложа медена пита видях отгоре на рамките само 5 пчелички , а на другите ми 2 кошера имаше много.
    Какво трябва да означава това? Никъде не видях мъртви пчели във въпросният кошер.
    Не съм вдигал рамките защото времето не позволяваше да ги разгледам.
    Предварително Благодаря!
    Прослушай го, ако са само 5 пчели след почукване няма да чуеш нищо, ако се чува жужене значи кълбото е на долу.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Ако не виждаш кълбото или останалите пчели - вземи едно фенерче и освети междурамията - така без да вадиш рамките, ще можеш визуално да се убедиш, че има (няма) пчели.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    А надолу между питите?Що не светна ,с фенерче ,с телефона.Малко вероятно е сега кълбото да е много ниско ,че да не го видиш.Но така както го пишеш е ясно ,че не си погледнал между рамките.Дъната какви са ,плодниците-дб,лр?

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    Цитат Първоначално публикувано от damyanco Виж публикацията
    Здравейте.Днес при отварянето на един от кошерите ми за да му сложа медена пита видях отгоре на рамките само 5 пчелички , а на другите ми 2 кошера имаше много.
    Какво трябва да означава това? Никъде не видях мъртви пчели във въпросният кошер.
    Не съм вдигал рамките защото времето не позволяваше да ги разгледам.
    Предварително Благодаря!
    Здравейте!
    Аз също, вчера по обедно време, направих проверка на моите семейства, за да видя дали са взели от храната. Един от кошерите ми беше на същото положение като при теб. Проверих и по питите - имаше 5 - 6 сковани пчелички, включително и майката. Бяха горе на рамките, а по рамките пълно с храна. Никакъв подмор - нито вътре, нито вън. Между другото, това семейство никога не ми е звучало добре (още от края на есента), но когато поставих питките с храна имаше макар и малко пчелички. Но къде отидоха?!?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Не го мислии, Невена! Гледай другите и на тях разчитай.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    А питите от него какво да ги правя? Трябва ли да ги изхвърля или да ги дам на другите?

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от Nevena*K Виж публикацията
    А питите от него какво да ги правя? Трябва ли да ги изхвърля или да ги дам на другите?
    Може да ги дадеш на другите,но аз не бих рискувал.Може семейството да е умряло от някаква заразна болест.Бих прибрал кошера и претопил питите.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •