Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 56
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.02.2015
    Мнения
    4

    Нов във форума

    Здравейте бъдещи колеги.От около 3-4 месеца чета литература за пчеларството.Стана ми много интересно и реших да започвам да се занимавам с този вид дейност.Не съм наясно с нещата.Искам да започна,но не знам как.От тук от там разбрах,че трябва да започна с 2-3- или 1 кошер.Какво още трябва да знам.Икакво трябва да кажа още за мен за да ви е по лесно да ми отговорите.Благодаря предварително.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Добре дошъл
    2-3 кошера са добре за начало. Зависи какво си чел досега. Ако имаш наблизко пчелар запознайте се той най-добре може да те ориентира за вашия район.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    04.02.2015
    Мнения
    4
    Значи мисля да сложа кошерите в едно село регион Шумен.Има в близост река има гора и много земи в които се сее слънчоглед и други посеви.Двора на къщата се обработва има много дръвчета и други земеделски култури.Имам познат пчелар но е далече от мен.Нямам кошери приемам всякакви мнения и предложения.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако за кратко време се опиташ много да наблъскаш в главата си, най-накрая нищо няма да остане. Информацията трябва да се усвоява дълго време на малки дози, за да има шанс мозъка ти да я подреди в стройна концепция. Това обаче отнема време, така че моят съвет е ежедневно да следиш дискусиите във форума, и да се включваш в тях с въпроси, ако има нещо неясно за тебе.

    Като за начало посети пчеларското изложение в Плевен, за да можеш всичко да го видиш със собствените си очи и да го пипнеш със собствените си ръце. След това през март и април се оглеждай за обяви за продажба на цели семейства, и си купи няколко за проба. И след това буквално ден по ден трябва да четеш форума, за да разбереш какво правят другите пчелари, и да го правиш същото и ти. И постепенно с времето ще дойде и разбирането какво трябва да се прави, кога, как и защо.

    Никой не се е родил научен, така че ако искаш да се научиш да плуваш в пчеларските води, хвърляй се смело надолу с главата и започвай да се бориш, за да не се удавиш. И с малко помощ от наша страна да се надяваме, че ще успееш.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Преди да започна да се занимавам с пчеларство, прочетох книгата "Практическо пчеларство" на Бижо Бижев, а малко по-късно си купих и "Календарен справочник по пчеларство" от Любен Радоев. След като осмислих прочетеното, купих първите кошери и започнах да отглеждам пчели. За всеки възникнал въпрос, бързо намирах отговор в тези книги. После дойдоха форумите, пчеларските изложения и т.н.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    така че ако искаш да се научиш да плуваш в пчеларските води, хвърляй се смело надолу с главата
    Умно мнение , послушай го ! И съвет от мен , ако имаш парите , стартирай поне с 50 бр. , така няма да имаш избор и ще трябва да се научиш да плуваш задължително

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Четеш по няколко пъти класическата литература, от писанията във форума в главата ти ще стане само каша ако всичко го взимаш на сериозно .

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Умно мнение , послушай го ! стартирай поне с 50 бр. ,
    Жалко ,че това твое мнение не е много умно все едно да кажеш на един първолак да научи висша математика за една година.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Жалко ,че това твое мнение не е много умно все едно да кажеш на един първолак да научи висша математика за една година.
    За амбициозните хора това е класически подход. Започваш от по-високо ниво, като решаваш възникналите проблеми последователно един по един. Най-голяма поука човек може да си вземе от собствените грешки, а най-хубавото нещо когато има много проблеми и много неизвестни е това че има върху какво да се работи

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    ДА много добре се работи върху 50 умрели семейства.Човека не виждал на живо пчели ,вие го пратихте ...

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •