Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 41 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 401
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Да това е клипа Атанасов.
    Нещо си ми сърдит, ако съм те засегнал--извинявай. Нека и други да коментират.

  2. #342
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз си мисля, че пчелите няма да се гъчкат както си мислите, а ще си направят място за сметка на рамките. А това не значи, че ще ги оставят симетрични, а ще е за сметка на едната пита.

  3. #343
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Относно по-тясната рамка има споделено мнение във форума.
    http://pchelari.com/forum/showthread...824#post119824

  4. #344
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Атанасов не се сърдя за нищо, може би не съм описал информацията правилно опитвам се да съм полезен.Смятам че си заслужава да дискутираме тази рамка,може пък да се окаже добро решение.

  5. #345
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Мисля, че ще се затрудни предвижването на пчелите по рамките. А също и вентилацията.

  6. #346
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Велики са, не си ли чувал, че Дадан и Ланстрот са руснаци.
    Не ,полунаборе!Бях чел,видял, чул някъде,май в Матрицата като я гледах,че били чисти македонци със закърнял корен.Така че,''братушките''остават на втори план.

  7. #347
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    В тубата се появиха руски клипове с иновативна рамка-при тази рамка вертикалните летви имат ширина 34мм.,нямат хофманов разширител, рамките по този начин застават плътно една до друга.Разстоянието между горните летви е 9мм.. Според руснаците при тези рамки, пчелите могат да подържат по-лесно температурата на пилото тъй като вертикалните летви са плътно една до друга и по тази начин се освобождават пчели свързани с отглеждането на пило.Според руснаците с тези рамки с отглеждането на пилото се занимават само 20 процента от досега ангажираните пчели и се освобождават 80 процента от пчелите занимаващи се отглеждането на пилото.Очаквам вашите мнения.
    "иновативната рамка" се е ползвала през 1915 в америка. Измислена от компанията "Kretchmer Manufacturing Company" и продавана в пчеларския им каталог от 1915 година. Хората се движат само със 102 години закъснение, но по-добре късно отколкото никога.....

    frame1.jpg

    frame2.jpg

    frame3.jpg

  8. #348
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имам няколко въпроса към колегите, които са почиствали използвани рамки в сода каустик.
    Колко процентова разтвор ползвате или ако не ви се смята колко сода слагате на колко вода?
    Разтвора горещ ли трябва да е или врящ?
    Колко време трябва да престои рамката в разтвора?
    Необходима ли е друга процедура освен изплакване след изваждането?
    Заслужава ли си въобще цялата процедура?

    До миналата година изхвърлях ползваните рамки. Миналата година спрях да хвърлям, че станаха много и ми досвидя, но после обтелването където се налага и изпъването на теловете беше отврат. Тази година пак имам няколко стотин рамки минали през топилката и се чудя как да подходя.

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Имам няколко въпроса към колегите, които са почиствали използвани рамки в сода каустик.
    Процента по книги е 3-5 %. Ползвал съм сода на люспи с хладка вода. Престоя- на око, потопени изцяло. Какъв е бил % -дявол знае. Не трябва да е голям, защото ( според колега ) после се образува пяна и няма изплакване. Дали си струва : всичко е сметки, време, пари.. Ако правиш нови рамки, можеш да си работиш цяла зима и в хола, на винце и мезе. Ако ще обработваш стари рамки, трябва двор, течаща вода ... все работа на открито.
    пп. Иначе стават, като нови (почти ).

  10. #350
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Правил съм го веднъж 2003 година, на инвентара, предимно рамки в наследство от дядо ми. 2 % разтвор или на 100 литра вода 2 кг сода каустик на кристали. Водата трябва да ври и се топят и вадят веднага. След това миене. След това сушене. Почва да избива по тях нещо като бяла плесен, трябва да се чисти. Измятат се при съхненето на където си искат, трябва да са затиснати за да се избегне измятането. Не е за предпочитане този метод за дезинфекция. По-добрия вариант на куп по 15-20 и обгаряне с газова горелка. Ако имаш съмнения за болест, най-добре в печката.

 

 
Страница 35 от 41 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •