Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 41 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 401
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10

    РАМКИ И ВСИЧКО СВЪРЗАНО С ТЯХ-МАТЕРИАЛ И НАПРАВА

    Пускам тази тема защото не видях тема за пчелните рамки,начини за тяхното производство и подходящи видове материал.Моля колегите които имат повече опит в изработката на пчелни рамки да пишат тук.Ако има другаде тема за пчелните рамки,моля админа да е изтрие.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много подходящ материал е липата. лека и здрава рамка. Чама също е подходящ.

  3. #3
    За мен липата е най добре за рамки а чама ако има чеп на страничните или долната летва и след врема се пукат там /поне така съм забелязал/.Аз си ги правя от липа.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    14

    ПЧЕЛАРСКИ ИНВЕНТАР

    Според мен от чам се произвеждат много качествени рамки, но при едно важно условие, мтреалът трябва да е сух

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    И аз съм съгласен с nikifor за това че чамът е подходящ материал за рамки, но какъвто и да е материалът трябва да е сух иначе после при изсъхването рамките се изкривяват.Аз мойте всичките са ми от чам и досега не сам имал проблем.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров
    И аз съм съгласен с nikifor за това че чамът е подходящ материал за рамки, но какъвто и да е материалът трябва да е сух иначе после при изсъхването рамките се изкривяват.Аз мойте всичките са ми от чам и досега не сам имал проблем.
    Извинявай колега но не се въздържам , при по добро желание можеше да съчиниш и по добър словоред:Аз мойте всичките са ми от чам???? А иначе най добрите рамки са от липа! Мое мнение!

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз поддържам мнението на колегата Деспотов! Всеки трябва да се стреми да се изразява и пише на книжовен български език!!! А наистина - най-добрите рамки са от липов материал! Само този, който не е работил с такива, не може да оцени това!
    Working....

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    1
    А какво ще кажете за рамки от ПВЦ
    Всичко хубаво на тази земя идва при мен лесно , често и по много ...

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Това са рамките, които произвежда един мой приятел, ако някой се интересува, да пише. От чам са. Сега проверяваме за липов материал. Рамките са със сглобка в горната част, с хофманови уширители, може и канал да се направи в горната летва, по желание на клиента.



  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Отлично качество на материала и изработката.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 1 от 41 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •