Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 41 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 401
  1. #81
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от rumaneca Виж публикацията
    Колеги никой ли няма номера на човека от Сърница с рамките ?
    така кажи, ето ти телефона на Реджеп, аз си поръчвам само от него рамки и съм много доволен- 0897853229

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2013
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    с.Горни Цибър, общ. Въл
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev Виж публикацията
    така кажи, ето ти телефона на Реджеп, аз си поръчвам само от него рамки и съм много доволен- 0897853229
    Благодаря колега

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Ползвали ли сте рамки от Алтеа - БГ ЕООД Стара Загора, може ли да споделите мнение за качеството на техните рамки?

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от P.Dinev Виж публикацията
    Ползвали ли сте рамки от Алтеа - БГ ЕООД Стара Загора, може ли да споделите мнение за качеството на техните рамки?
    Аз две години подред купувам по 2000 бр. и съм доволен - размера им е точен единствено се случва в отделни опаковки летви направени от сърцевината на дървото да се пукат лесно или пък са много твърди и си личи при пробиване и коване ,иначе няма чепове и ако ми се наложи пак ще поръчам откъм доставка са много точни.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тази година ми се издъниха с поръчката. До сега не ми се беше случвало с тях да има проблем и бях доста разочарован, защото изпаднах в ситуация да закупя 1300 рамки с отвратително качество. Всички летви са доста рошави. а има такива и с следи от зелени плесени. Нищо учудващо като видях материала от който ги изработват. Иначе размерите са наистина много точни.

  6. #86
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Рамките стават рошави, ако е тъп диска на циркуляра или е с малко зъби.
    Масово ползват дискове за надлъжно рязане с 16 или 24 зъба, защото не палят материала и се реже много по-бързо.
    Аз ползвам диск за напречно рязане с 60 или 80 зъба на Ф 190мм, но дисковете се скапват много бързо,прегряват при невнимание и се реже по-бавно.
    Може да режат срещу влакното, а не с него и това да прави рамките рошави.
    Тъп фрезер или нож на абрихта също може да е причината.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Специално с тях преди бях разговарял с тях за технология за дискове и т.н. и са мнооооооооооого на ясно. За това и не мислех че ще има проблеми, ама .... Дали ще става "рошав" ряза зависи и от материала. Предполагам при тях това е проблема защото работят с машини пригодени специално за рамки с режещи с много и големи дискове на веднъж. Пригодени са за тази работа и не вярвам да са дали крачка назад, но материала им който видях в двора беше ужас. Както Матеев вече писа, работят със всякакъв боклук само и само да докарат цена.

  8. #88
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Специално с тях преди бях разговарял с тях за технология за дискове и т.н. и са мнооооооооооого на ясно. За това и не мислех че ще има проблеми, ама .... Дали ще става "рошав" ряза зависи и от материала. Предполагам при тях това е проблема защото работят с машини пригодени специално за рамки с режещи с много и големи дискове на веднъж. Пригодени са за тази работа и не вярвам да са дали крачка назад, но материала им който видях в двора беше ужас. Както Матеев вече писа, работят със всякакъв боклук само и само да докарат цена.
    Затова сам си избирам материала и си го суша както си знам.
    Колега ми каза, че от дюшеме правели рамки на ниска цена, но явно сменят и си го прибират.
    Знам датите на доставките и когато пристигне материала си го вземам преди да му отрежат чембера (лентите).
    Ако искат да нямат плесени много добре знаят какво трябва да направят.
    Румънците третират материала с химикали (фунгицид) и нашите тарикати се научиха.
    Само, че при нас се използват евтини химикали дето могат да се намерят във всеки магазин.
    Няма да коментирам коя фирма какво слага, но този материал е само за строителни цели.
    Не казвам с какво се пръска, че утре по борсите ще хукнат с лозарски пръскачки.
    Много добър материал съм купувал от Троян, но минимума е един ТИР.

  9. #89
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Свърших полезното с приятното вземах си рамки от Ахмед- Сърница, докато бях на почивка....Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140914_012.jpg
Прегледи:      765
Размер:	132.5 KB
ID:	1996. Рамките са ЛР с 20*20 горна летва. Уширителите са по 37мм . Долната летва е 20*10. Всички рамки са чисти и без чепове. Вземах си и 20-на ДБ....

  10. #90
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Свърших полезното с приятното вземах си рамки от Ахмед- Сърница, докато бях на почивка....
    А риба хвана ли?

 

 
Страница 9 от 41 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •