Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 41 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 401
  1. #231
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    За мен лично,рамките от Козаревец са много добри.Лично мнение.
    0876736873

  2. #232
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Снега в половин България продължава да вали като за през януари, но от друга страна това дава допълнително време за подготовка за сезонаЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150315_135000.jpg
Прегледи:      632
Размер:	172.1 KB
ID:	3727

  3. #233
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Горките пчели.Ти милост нямаш ли?

  4. #234
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    Здравейте!
    Моля да ме насочите от къде мога да закупя кухи нитове за обтелване на рамките - телефони, линкове и т.н.? Спешно ми е!
    Хубав ден!

    Малко пребързах с въпроса, намерих тема, моля да бъда извинена!
    Този пост е редактиран от Nevena*K; 20.03.2015 в 08:38. Причина: дописване

  5. #235
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2015
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    с.Бресте, общ. Червен бряг, обл. Плевенска
    Здравейте, извинявам се ако съм сгрешил мястото за въпроса си.
    Тъй като съм се засилил да работя от тази година с кошери тип Фарар, се натъкнах на един проблем:
    За да се постави основа на магазинна пита на дадан блатов кошер, доколкото съм чел, трябва да се среже плодникова на две. И понеже тази операция я правя за първи път ми направи впечатление, че не е на две, а малко по-малко т.е. остава една малка лентичка в долния край. В този случай основата ми лепи плътно по всички рамки(горна, долна и странични). Купил съм от ловешките основи, тежки. Преди съм купувал готови и имаше разстояние.
    Така ли трябва да бъде или трябва да има по малко разстояние отвсякъде(естествено да лепне за горната) и да изрязвам и отстрани? Най-малко примери и филмчета намирам точно за магазинните пити за да се позапознае човек
    Пак се извинявам ако има някъде писано по въпроса, но не успях да намеря. Благодаря Ви!

  6. #236
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако основата плътно прилепва отвсякъде, ще се изметне от температурните разширения, когато я сложиш в кошера на температура 35 градуса. Добре е да има по 2-3 мм разстояние между основата и рамката от всички страни с изключение на горната летвичка, където основата трябва да се допира.

  7. #237
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2015
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    с.Бресте, общ. Червен бряг, обл. Плевенска
    Благодаря за бързия отговор!
    Абе знаех си аз, че нещо такова съм срещал, но от толкова четене вече се омотах. Явно е време да практикуваме ))
    Интересно защо размерите са такива, след като ширината на плодниковата и магазинните рамки при Дадан блата са едни и същи! Това означава, че всички трябва да ги режат ... Сдобих се и с едни не български основи. При тях пък ширината е по-малка, но пък дължината е голяма. Явно занапред (живот и здраве) ще се сблъсквам с много такива не унифицирани неща.

  8. #238
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от XAHKPYM Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор!
    Абе знаех си аз, че нещо такова съм срещал, но от толкова четене вече се омотах. Явно е време да практикуваме ))
    Интересно защо размерите са такива, след като ширината на плодниковата и магазинните рамки при Дадан блата са едни и същи! Това означава, че всички трябва да ги режат ... Сдобих се и с едни не български основи. При тях пък ширината е по-малка, но пък дължината е голяма. Явно занапред (живот и здраве) ще се сблъсквам с много такива не унифицирани неща.
    Добре дошъл в клуба
    Преди няколко дни рязах, шкурих рамки с дълги горни летви. В кошерите влизат само по диагонал
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #239
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Добре дошъл в клуба
    Преди няколко дни рязах, шкурих рамки с дълги горни летви. В кошерите влизат само по диагонал
    Аве Дамянов ,кой е този майстор.Ей ,да не са се свили кошерите?

  10. #240
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ха , сега ?!?
    За основи или за летви става въпрос ?
    Ако е за основи , работата е лесна .

 

 
Страница 24 от 41 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •