Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 41 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 401
  1. #171
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Трябва да си направиш страхотен WEB сайт, на който да започнеш да набираш милиони за доусъвършенстване на откритието .....
    Ще си го кръстя:
    Телоподавателен
    Енергонезависим
    Леснопреносим
    Брониран
    О
    гнеупорен
    Д
    ържач
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 17.02.2015 в 19:16.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Хитро е, но с тоя ръчен такер много лесно ще получиш мазоли - с подобен набивах скобите около отворите за телта, откато имам пневматичен се родих!

  3. #173
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Хитро е, но с тоя ръчен такер много лесно ще получиш мазоли - с подобен набивах скобите около отворите за телта, откато имам пневматичен се родих!
    Въпроса беше дали става или не...ето става!
    Не съм стигнал още до обтелването. Имам компресор, но като чета какви проблеми има с райдерските боклуци, то по-добре да взема нещо хубаво за повече пари.
    Някой трабва да каже дали става номера и с пневматичен, но ме съмнява да се получи по същия начин. Сигурно няма да стане да се подпира удърника по този начин и ще трябва да се намери друго място на телта.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    А защо пък телта трябва да се вкарва в такера? Със скобите може само да се захваща телта за рамката или нещо подобно.....

  5. #175
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    А защо пък телта трябва да се вкарва в такера? Със скобите може само да се захваща телта за рамката или нещо подобно.....
    Нали се опитваме да го направим по-хитро. Може да се намери място за телта. Пневматичните са със същите скоби и трябва да можеш да пъхнеш телта през U-скобата.
    Удобно е да дърпаш телта с такера и най-вече за W обтелване. Някой колега може да пробва и да каже дали става с пневматика, но само да не се наранява удърника.
    Идеи хилиди, само да има кой да ги пробва.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #176
    Наблюдател
    Регистриран
    29.10.2011
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Може и да стане но как ще мушнеш такера в магазина рамка.

  7. #177
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Дамянов този филм с такера го играх преди 2 години и се отказах . Баща ми преди 40 год. набиваше скобички и все мърдат нагоре надолу и ядове .
    Проблема е да вкараш 10 скоби в идеален ред и теловете да бъдат в перфектна равнина ,а това е важно нали !? На борапарата 10 дупки 1.5 мм. 15 сек. не повече ! Иначе и мене ме мързи и ме хващат лудите с обтелването .

  8. #178
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Нямам идея, предполагам, че не съм бил роден когато са произведени тези. Труда е много по-малко, но трябва да каже някой който ги е ползвал. Сигурно някой от колегите с по-голям опит има рамки обтелени по този начин.
    Пробиването на отворите може да се прави на преса, но само това не съм майсторил все още. Това с Ф 1мм си е доста голяма играчка, сигурно ти отнема много време.
    Здравей Дамяне !!! Тези скобички ,престанаха да се използват приблизително през 1975–78 г. от ,,хоби "пчеларите,но в държавните пчелини ги използваха и до 1980–85г.Причината е в липсата на техника в магазинната мрежа тогава.Трябва да имаш силни връзки за да си закупиш дрелка,ъглошлайф и др.Другото беше наложеното статукво, че това е начина на лесното обтелване.А да пробиваш с шило е утрепия.Труда по набиването на скобичките ,не е по малък от този по разпробиването.Освен това трябва да имаш много яки нокти на палеца и показалеца,за да не си сплескаш пръстите при непремерен удар с чукчето.Раменете им са къси и при опъване на тела ,лесно се отскубваха от дъската/особено долната/.Проблемите се увеличават още след първото стопяване на восъка на бракуваните пити.А при центрофугиране,ако изкочи една скобичка, питата става на дроб. Може би с такера да се получи–раменете на скобичките са по дълги,но не знам,не използвам подобно помагало.Рамките разпробивам като колегата Атанасов,с1мм бургия.Но понякога се чупят бързо и затова вместо бургия използвам спица от колело–стоманизирана е,но е гъвкава и не се чупи при несиметрично подаване на дъската към главите на машинката за разпробиване.Изкривява се,изправям я и продължавам.Обтелвам V образно +2 вертикала, на 2см от страничните летви.Добро е поведението на питата при центрофугирането и при високи обороти.Това е за скобичките от преди 40 години.P.S. Не онагледявам със снимки защото все още не съм решил ребуса който ми зададе,но вече съм почти на финала.

  9. #179
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Аз съм си измислил ето тоя начин за сега ме устройва и ми е удобно
    https://www.facebook.com/video.php?v...=3&theater
    Решението е тук но или Ви мързи да гледате или четете избирателно или само си чешити езиците .Но како и да е Ви си знаете най добре
    Милен Михов

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Решението е тук но или Ви мързи да гледате или четете избирателно или само си чешити езиците .Но како и да е Ви си знаете най добре
    Колега при мен не се отваря.

 

 
Страница 18 от 41 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •