Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 41 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 401
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Колеги нали за това са тези форуми... комбинирайте се с някой колега или дори 3-ма и си направете обща заявка... Така както и да си ги докарате, с кола, еконт или каквото и да е ще ви дойде по-евтино.

  2. #102
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Мерси, май ще ходя с колата да ги взема.
    Прикачи и ремарке.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Прикачи и ремарке.
    Мисля че ще мога да хвана 800 магазинни и 500 корпусни рамки така.

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Мисля че ще мога да хвана 800 магазинни и 500 корпусни рамки така.
    Нямам представа с каква кола ще ги возиш, но по мои сметки 500 броя сковани магазинни рамки ще заемат около 1 куб. метър обем.
    Успех.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Има няколко варианта, ще видя с коя кола да отида. Сега се чудя дали да не взема магазинните рамки с тънка горна летва.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    И аз имам една питанка.
    Попаднаха ми едни чудесни чамови дъски. Широки 190мм, дебели 20мм и дълги метър и горница. Замислил съм да правя от тях рамки, че ще ми трябват 600-700бр тази година.
    Горната летва, че я направя точен размер (дебела 20мм, широка 25мм).

    Въпросът ми е: ако направя страничните и долната летва дебели по 10мм НО ШИРОКИ 20мм, вместо 25мм, как ще се отрази това на пчеличките?
    Ще градят ли питата правилно?


    Досега съм работил само с купешки рамки и нямам опит с нестандартните размери.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Няма да се отрази на градежа, а евентуално на стабилността на рамката. Но ако ковеш и обтелваш прецизно и лепиш по малко, не би трябвало да имаш проблем.
    По-скоро може да имаш затруднение при разпечатването, ако искаш да водиш ножа по рамката - ще имаш голяма разпечатка и ще тече мед, но може да разпечатваш и с вилица. Ако водиш ножа по по-тясна летва, след разпечатването килийките ще станат по-плитки и може би ще отнема малко повече време на семейството да ги поправи и майката да ги осемени.
    Правилният градеж зависи не от ширината на летвите, а от разстоянието между средите на две съседни восъчни основи. То трябва да бъде 37,5мм.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    koragroup , да нямаш грижи, прави и страничните и долната по 25 мм. Аз в началото правех долните по тесни и в голяма част от тия рамки в долната част не изграждаха правилно, пускаха разни странни далаци, отделно, че при разпечатване, както казва Бате Мишо не можеш да водиш ножа по тях.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    [b]Въпросът ми е: ако направя страничните и долната летва дебели по 10мм НО ШИРОКИ 20мм, вместо 25мм, как ще се отрази това на пчеличките?
    Няма да им се отрази на пчелите. Имам такива ДБ магазинни, имам даже и с горна летва 20х20, зависи каква суровина ми се е случвала... Обтелвам VVV, мога да разпечатвам и с вилица като се наложи, пък и след първо центрофугиране нещата се оправят. Плодникови ДБ е хубаво горна и страничните да са стандарт, долната може и да е тясна /там може и зъбна сглобка да предвидиш/, без това ДБ не ги градят до долу. За ЛР както си решиш.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #110
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Колко ви е разстоянието между рамката и стената на кошера и защо?
    Гледам едни широки рамки едва излизат от кошера и други с по 2-3см между стената и рамката.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 11 от 41 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •