Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 41
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Добре, съгласен съм нормално е да има разлики.
    Но по-нормално е да дам 1кг и да си взема 1кг и да знам, че съм платил Х лева за изработка.
    За мен това граничи с измама!
    А както каза Матеев, от 100 кг восък е невъзможно да се направят 100кг основи. Освен това, защо да е измама? Хората си го казват - на кг восък даваме еди колко си основи + доплащане. Къде е измамата? Реално никой не ти е обещавал на кг восък да ти върне кг основи. Ако някой се чувства измамен, то е защото сам се е бил поставил в заблуждение преди това.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Нали затова плащаме по 0.13лв за една основа, а всичко друго си е скрита цена или направо да си го кажем с истинското име ИЗМАМА!
    Всички за пари работим, но можеше да си напишат цена 0.19 или 0.21 или 0.30лв за основа, а не да се чудят как да ни плющят в кантара или с малкия шрифт.
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Добре, съгласен съм нормално е да има разлики.
    Но по-нормално е да дам 1кг и да си взема 1кг и да знам, че съм платил Х лева за изработка.
    За мен това граничи с измама!

    Ама...те се губели 1-2 грама, а ако бяхме в златарския бизнес?!?!
    Както казах, това за мен е измама и начин да си вземат евтин восък, че да си го продават после.
    За всеки 13 основи те си продават 1 основа на цена 1.80 или печелят по 1.80 + 13 х 0,14 = 3,62лв / кг восък.
    Печалбата от нашата поръчка е 1.82лв за кг и още 1.80 от основата дето я крадат от нас.
    Иии, къде точно е измамата?!? Хората са си обявили условита за бартер, ако не са ти изгодни - пътя...

    *************************
    2. Ишлеме: за 1 кг. восък
    /с доплащане/

    ДБ 72 гр. - 13 бр. х 0,14 лв.
    ДБ 94 гр. - 10 бр. х 0,15 лв.
    ЛР 59 гр. - 16 бр. х 0,14 лв.
    ЛР 72 гр. - 13 бр. х 0,14 лв.

    **************************

    http://petko.penchev.info/wax.html
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 30.01.2015 в 00:06. Причина: лична нападка

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Само един път ще го кажа и който разбере-разбере.
    Ишлеме е изработка с материали на клиент + доплащане.
    Някой виждал ли е да пише 13 основи + 0,14лв + 0,64гр восък - ЯСНО И ТОЧНО. Всичко друго е както каза колегата търговски трик.
    Няма проблем и аз знам 2-3 такива, но всяка такава цигания пречи на бизнеса защото вече не се съмняваш, че ще те излъжат, а се чудиш с колко точно ще те метнат. Точно както с тарата на тенекията и кантара. Ето това е грешното, а не че са толкова големи печалбите им. Не е редно да се случва. И всеки си мисли, че не е голям проблем. ОоО...проблема е голям, но просто сме свикнали да ни го ****.

    Как изглежда картинката:
    Вземат ти чистия восък и си го изнасят, восъка ||-качество го кръщават и го правят на основи, продават ти тези основи като ти вземат още 0.14лв и по няколко грама от всяка основа.

    Ще ме извинявате, но толкова тъпо, ограничено и наивно същество като българския пчелар няма никъде. Явно ние сме най-големите балъци и всеки ни се изрежда отзад.
    Извинявайте, но аз не съм дупедавец, а вие се самоопределяйте както си искате. Нищо нормално няма в това на всеки 2 метра да се оглеждаш дали някой няма да те измами. Това пречи на бизнеса и точно извратеното мислене е причината едни да се молят да им качат меда на камиона за 4.80 или по-малко, че да не им намерят ГМО, ХМФ и един куп лъжи с 3 букви или сложни имена.

    Браво, само така ще напреднем, като се цакаме един-друг.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    А както каза Матеев, от 100 кг восък е невъзможно да се направят 100кг основи. Освен това, защо да е измама? Хората си го казват - на кг восък даваме еди колко си основи + доплащане. Къде е измамата? Реално никой не ти е обещавал на кг восък да ти върне кг основи. Ако някой се чувства измамен, то е защото сам се е бил поставил в заблуждение преди това.
    То е ясно, че нещо ще остане в казана, но аз говоря за умишлена злоупотреба с чисто производствените загуби. Ако утре изляза и купя от всеки един вид основи които успея да намеря, то съм абсолютно сигурен, че ще намеря разлики в теглото. И съм сигурен защото съм проучил въпроса.

    Сега се сетих за една основа Беше толкова лека, че като я разтопих се чудих как да сравнявам цвета. Различната дебелина прави цвета да изглежда различно.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    темата се измества към темата за Восъчни основи да не се изненадате ако *изчезнат* след малко коментарите ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    темата се измества към темата за Восъчни основи да не се изненадате ако *изчезнат* след малко коментарите ...
    Няма проблем, важното е да си разберем мисълта
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    не е до мамене в кантара - в самия процес на работа има едни моменти в които самата машина без да е пипана прави разлика от порядъка на 1 до 2 грама
    Това е точно така. При студена машина основите са по-тежки с 1-2 грама, а когато валяците се загреят, леко се разширяват. Това води до приближаването им един с друг и основата става малко по-тънка с една две стотни от милиметъра и това като грамаж отхвърля 1-2 грама по-малко. Също и по размера - там някаква електроника отсича точно времето или зъбците, но бавенето на механичния нож вкарва случаен фактор с разброс например +/- 1 милиметър, което също може да отхвърли +/- половин-един грам. Още един фактор - различните видове восък имат различно специфично тегло, и това дава отражение в рамките на +/- няколко процента. И последно - различните клиенти идват при мене и искат да настроя машината на различни размери. И това естествено прави основите различно тежки.

    На фона на всички тези производствени разброси най-честното щеше да бъде, ако всеки един производител каже:

    "Ела гледай колко основи ще излязат от твоя си восък, и всичките са си твои. Остатъка на дъното на казана също си е твой. Твой си е и боклука, който се рони от дъното на питата, направена от остатъка в казана. Въобще теглата на даденото и полученото трябва да са напълно еднакви. Така е честно."

  8. #28
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това е точно така. При студена машина основите са по-тежки с 1-2 грама, а когато валяците се загреят, леко се разширяват. Това води до приближаването им един с друг и основата става малко по-тънка с една две стотни от милиметъра и това като грамаж отхвърля 1-2 грама по-малко. Също и по размера - там някаква електроника отсича точно времето или зъбците, но бавенето на механичния нож вкарва случаен фактор с разброс например +/- 1 милиметър, което също може да отхвърли +/- половин-един грам. Още един фактор - различните видове восък имат различно специфично тегло, и това дава отражение в рамките на +/- няколко процента. И последно - различните клиенти идват при мене и искат да настроя машината на различни размери. И това естествено прави основите различно тежки.

    На фона на всички тези производствени разброси най-честното щеше да бъде, ако всеки един производител каже:

    "Ела гледай колко основи ще излязат от твоя си восък, и всичките са си твои. Остатъка на дъното на казана също си е твой. Твой си е и боклука, който се рони от дъното на питата, направена от остатъка в казана. Въобще теглата на даденото и полученото трябва да са напълно еднакви. Така е честно."
    ТОЧНО! Затова е редно всеки да си ходи с восъка, а не да прави замяни. А като вече има изградено доверие, то всичко се случва много по-лесно.
    Изобщо няма значение, че основата е излязла малко по-малка или такива дребни глупости. За мен е важно да знам, че мога да се доверя на контрагента, а това доверие няма цена.
    Ако с дребни търговски трикове ще се мъчим да превръщаме това нашето от кочина в държава - Е няма да стане!
    Никога няма да работя с човек който се мъчи да ме излъже за жълти стотинки. За спорта можем да се пазарим и седмица, но това е друго

    Точно така...гледаш и няма какво да недоволстваш.
    Реално така е най-чесно и сега загрях колко ти пречат ей такива "бизнесмени". Върви обяснявай, че няма да излъжеш човека. Върви обяснявай, че ще получи точно това което сте договорили. Върви обяснявай, че заставаш с името си...
    Е*ахти държавата...после да ми обясняват колко лесно се правело бизнес тук и как сме били рай. Рай сме за измамници, а бизнеса се изнесе.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ТОЧНО! Затова е редно всеки да си ходи с восъка, а не да прави замяни. А като вече има изградено доверие, то всичко се случва много по-лесно.
    Изобщо няма значение, че основата е излязла малко по-малка или такива дребни глупости. За мен е важно да знам, че мога да се доверя на контрагента, а това доверие няма цена.
    Ако с дребни търговски трикове ще се мъчим да превръщаме това нашето от кочина в държава - Е няма да стане!
    Никога няма да работя с човек който се мъчи да ме излъже за жълти стотинки. За спорта можем да се пазарим и седмица, но това е друго

    Реално така е най-чесно и сега загрях колко ти пречат ей такива "бизнесмени". Върви обяснявай, че няма да излъжеш човека. Върви обяснявай, че ще получи точно това което сте договорили. Върви обяснявай, че заставаш с името си...
    Е*ахти държавата...после да ми обясняват колко лесно се правело бизнес тук и как сме били рай. Рай сме за измамници, а бизнеса се изнесе.
    Точно и много вярно - от личен опит влиза в магазина с нагласата с колко ще го измамя и ми се обеснява какъв съм мошеник, търгаш и как тарикатските номера при него не вървят щото не е вчерашен... и винаги ми е било любопитно как 85 лв за кошер за измама а след това плаща по 120 лв. на Пчеломания като му кажат че са на промоция ....

    след малко ще се цензурирам сам за спама
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Точно и много вярно - от личен опит влиза в магазина с нагласата с колко ще го измамя и ми се обеснява какъв съм мошеник, търгаш и как тарикатските номера при него не вървят щото не е вчерашен... и винаги ми е било любопитно как 85 лв за кошер за измама а след това плаща по 120 лв. на Пчеломания като му кажат че са на промоция ....

    след малко ще се цензурирам сам за спама
    Ами...Александров...ето, че и на теб ти пречат некоректни и чисто търговски трикове. Просто хората са свикнали да ги лъжат и точно това е причината никога да не купувам нищо от фирми готови да се правят на маймуни.
    Като дадеш и 1 стотинка на такава фирма, то ти и помагаш да лъже клиентите си. Имам малко познания по маркетинг, но тези измамни практики вървят само при овцете и накрая ефекта е точно този. ЛИПСА НА ВЯРА В ТЪРГОВЕЦА, а това струва много пари и не се поправя за 1-2 дена и винаги ти излиза през г**а. Представи си само какви пари трябва да хвърлиш, че да си оправиш името в очите на клиента. Та боже мой...чуждите фирми са готови да хвърлят невероятни суми за да остане клиента доволен и да работят на загуба пак не им пука. Замисли се, че името на фирмата е актив и точно това е причината да струва адски много пари.
    Ето как всяка некоректна фирма бърка в джоба на всички които се опитват да направят нещо в тази държава. Е...как да седиш и да гледаш?!?! Това, че не бъркат в моя джоб директно, изобщо не означава, че не се случва по друг начин. Днес като ме излъже един, то аз ще се съмнявам във всеки следващ и той ще понесе чуждата вина под формата на чиста финансова загуба.

    По-скоро трябва да се преместят в друга тема, че има ценни неща.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •