Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37
  1. #31
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Сметката се променя обаче,тъй като аз ще я използвам многократно през годините.Значи,ако струва 500 лв,ще се избие след четири години.Ами ако я ползва и някой приятел?Сметката вече излиза.
    Ами според мен по-добре да се съберете с четири твои приятеля по 500лв. и да си купите валяците и всичко останало за студено изтегляне на основи. Инвестицията ще ви се избие много по-бързо и всеки от вас ще губи само 1/10 от времето, което би използвал при употребата на ръчна преса. Ако желае, за това време може да дремне или пък да отиде за риба.....
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Стане ли чета от двама, трябва да се избере войвода. Появи ли се и трети, значи ще има и предател. Станат ли четирима - ще започнат вътрешните сплетни, борбата за власт и ударите под кръста. Нищо ново под небето - всеки предполагам, че го е играл това.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Матеев , чаках близо година за да отговоря на този пост .
    Прав си от своята гледна точка .
    Аз , съм си прав за мен .

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Здравейте,
    и аз да кажа нещо,
    като всички пчелари и аз страдам от недостиг на финикийски знаци, за това започнах със силиконовите преси за ръчно леене,50 лева силикон за хранителни цели ,10 лева неутрален силикон за залепване на силиконовата матрица ,200 лева неръждаема ламарина за пресата ,труда не се брои естествено и...
    ,основен недостатък на пресата -основата не е с еднаква дебелина ,независимо от това ,че има охлаждане -силикона е мек и не ми хареса изработката на основите и си купих валове от Павел,сега се мъча да автоматизирам процеса ,на това съм се спрял https://www.youtube.com/watch?v=rY-unTBpJ0w или
    https://www.youtube.com/watch?v=wKakBkxvfns ,май ще пробвам първо 2-рото

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Profi Виж публикацията
    ...,50 лева силикон за хранителни цели...
    За пресата е добре да се ползва силикон за модели.Някъде във форума има данни за подходящите марки. Ако имаш търпение търси.След преструктурирането само с "куче следотърсач".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    За пресата е добре да се ползва силикон за модели.Някъде във форума има данни за подходящите марки. Ако имаш търпение търси.След преструктурирането само с "куче следотърсач".
    След преструктурирането голямата част от темата ,просто я няма !

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    След преструктурирането голямата част от темата ,просто я няма !
    Това навежда на мисълта , че подобна "самоделна" преса е сериозна конкуренция. Ще се замисля да си направя и аз.Поне знам от какво и как се прави.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •