Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 86
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    То и язовира .не се подквасва, ама ако се подкваси-греби и продавай,продавай,продавай . Света се крепи на лакомията

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    То и язовира .не се подквасва, ама ако се подкваси-греби и продавай,продавай,продавай . Света се крепи на лакомията
    Рибата и жабите отделно. Иначе се набутваш!

  3. #63
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    пчелни семейства

    Можем тук да обсъждаме колко струва едно семейство към днешна дата. Да не цапаме обявата.
    Едно мое семейство днес(01.04.2016) го оценявам на минимум 500 лева.
    То ще ми изкара 100-200 лева в следващия месец от мед, без изобщо да си давам зор. Мога да го разцепя и да направя 4-5 отводки без никакви притеснения. А от тези 4-5 отводки до края на годината, мога да изкарам по едни 10кг мед без много труд. Само да му вадя по 2 пити със запечатано пило на 2 седмици и да му давам маточник, то пак ще направя същия брой отводки.
    Говорим за различни райони, различни паши, различно развити семейства, различни технологии...не го забравяйте.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Точно сега и аз имам семейства, които бих продал за минимум 500лв. Но имам и такива, които бих продал за 100лв. Само дето ще ми съвестно да прецакам някой колега.

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...
    Колкото за протокола - тази пролет (март месец) един познат колега приключи с пчеларството и си продаде всичките семейства на 250лв. бройката, като условието бе да се купят всичките заедно и се намери купувач. Сандъците му бяха ЛР и ДБ, като половината от тях, не бих казал, че са в добро състояние. Семействата - и да кажа, че не бяха някаква особена сила, то със сигурност не бяха занемарени.

    Лично на мен ми е трудно да преценя, защото от една страна - да, наистина имам семейства, които бих ги оценил на 500лв, но от друга страна, такива пари не бих дал.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Един, що годе кадърен ДБ 12- так излиза около 120 лева. Рамките- 30 лева. Майката от 20 до 40...Ако, една рамка струва примерно 20 кинта семейството- 240. Дотук- 430. Колко труд, е вложен в това произведение? Надали някой знае с точност? Въпроса е, е ли редно да приложим и програмируем доход от мед? Който, да речем за април и май е 30 кила. Април рапица, май акация...Поне при мен е така, тази година. И най- големия смях ме напира, като ми каже някой начинаещ колега- Купих семейства, готови за медосбор?!? Е, каня ги да им покажа пращящи плодници и неусвоени магазини. Нищо де, после ще питаме как да ги накараме да се качат в магазините! Така че, цената се определя от купувача! Щом има колеги, дето продават кошери струващи 700 лева, ако добавим към сметката 30 кила мед по 8 лева. То има и такива, дето се намират да им ги купят за 200-250. И, както скоро един колега говореше, че цената му е 1000 лева, ако към горните сметки, добавим отводки, прашец, прополис и ДДС? И аз ще я докарам на толкова. Обаче, както обича да казва един мой познат- 100 коча, не са 200 мъде! Жалко, че тия сметки ги правя сам с кафе , а те са за голяма софра и много пукница. Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Бате, по тези сметки за две години ще съм милионер, а пък то толкова години минаха........ Ама може аз да съм некадърен.
    Чудя се аз защо рязко паднаха лихвите по влоговете и от къде се появиха толкова свободни пари за да се случи това, а то било от милиардите на Матеев. (нищо лично просто бройката на семействата там е голяма и като се умножи по 1000, охаааааа)

    Точно такива сметки се правят напоследък масово, на маса със замъглено от алкохол съзнание и без присъстващи пчелари за да обяснят, че това са пълни глупости. Е за това всичко се е втурнало пчелар да става.
    Хайде отивам да нагледам потенциалните милиони докато не е заваляло.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Когато се качиш в такси и шофьора започне да ти обяснява, че в момента има пари в пчеларството и е добре човек да стане пчелар, значи е дошло времето да се продава. Така, че аз продадох вече 70 бр, остава да направя отводки и да текне меда :-) :-) :-) :-) :-) .

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Бе таксита - те щом мутрите, взеха пчелари да стават, то значи който не е казал, той не е станал пчелар. Ма с тези европрограми тъй ще е тя - щото въпроса не е до занаята, а до лесната пара, която може да се докопа.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Със евро програми или без тях в момента пазара се променя. Новоизлюпените пчелари с 5-10 кошера ще излязат на пазара на дребно и там цената ще падне, няма как и изкупвачите да не натискат надолу при толкова производители.

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •