Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 86
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето какво изчислих и за цената на отводките - такива, каквито ги предлагат лицензираните майкопроизводители:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	ЦенаОтводки.JPG
Прегледи:      568
Размер:	78.8 KB
ID:	3823

    Не знам дали някъде сбърках, но себестойноста на отводките излезе много висока. На практика излиза, че печалбата в тях е мизерна, особенно ако има и допълнителни разходи по лицензионни такси и всякакви други рекетирания за пари от страна на доцента.

    Колкото до моите отводки на 5 рамки - ако седна да правя калкулация, вероятно ще излезе че ги продавам на нула или дори на загуба. Трябва да си призная, че тези цифри ме шокираха. Готов съм да ги обсъдя с вас и да уточним дали греша някъде или всичко това е самата истина.

    ПС: Ще гледам в следващите дни да направя калкулация и за цената на цели кошери и пчелни семейства.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето и целия екселски файл за тези от вас, които искат да заредят други цифри в калкулатора: Цена на рамки и к&.rar

    Можете да въвеждате числа само в жълтите полета. Във всички останали полета има формули, които дори се разпростират между отделните страници на файла.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Ако някой продаде на пролет(април ) нов кошер ДБ-10 с един магазин и пчели на 8-9 междурамия за по-малко от 300лв. или е мнооого гладен или не знае за какво става въпрос
    Или иска да се отърве от стара система или технология и да вложи пари в следващото ниво или тема която счита за по-приоритетна.
    Винаги може по-добре.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Според мен тези калкулации са добри... Навремето съм правил някакви разценки на отводка ако имам излишни и реша да продавам и ми е излизало че под 100 лв. на отводка до 4 рамки ЛР ми е икономически неизгодно. Но всеки си прави сам сметките за някой 50-60 лв. пък е нормална продажна цена за отводка...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    01.12.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Божурище, Хераково
    Интересното, е че тук си пишем и умуваме върху цената на отводката, а не се включи никой, който реално е закупил или продал. Или го е срам, или ближе рани

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Асен Йосифов Виж публикацията
    Интересното, е че тук си пишем и умуваме върху цената на отводката, а не се включи никой, който реално е закупил или продал. Или го е срам, или ближе рани
    На 80 лв. ми вървяха, на 100 - не. Но оставам на 100 - който иска. Аз не бързам за никъде.
    Става дума за ДБ - 4 пити.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Няма какво да умувате.Пълно е с обяви за продажби на отводки.Опс -малки пчелни семейства.Най -добра сделка става ако се намерят наследниците на починал пчелар.Колкото повече наследници , толкова по-ниска цена.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма какво да умувате.Пълно е с обяви за продажби на отводки.Опс -малки пчелни семейства.Най -добра сделка става ако се намерят наследниците на починал пчелар.Колкото повече наследници , толкова по-ниска цена.
    Само да не стане като с царевичните пръчици - дъвкаш нещо, гълташ нищо че го има и този момент.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    При това падане на цената на меда дали цените от 250 лв за пчелно семейство ще падне?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    При това падане на цената на меда дали цените от 250 лв за пчелно семейство ще падне?
    ??? Падане на меда с 0,5лв.=падане цена на пчелно семеяство с 5,00лв.Едва ли ,нали до скоро приемаха документи по новата програма.Ама и нали пилците се броят на есен ,а пчелите на пролет.

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •