Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 33
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община

    Нови модератори

    Модераторите също могат да ти сменят потребителското име, но за съжаление в този форум те са на изчезване.

    Темата е създадена от мнения, преместени от други теми.
    Администратор

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако някой смята, че може да бъде по-добър модератор, нека да се кандидатира и да отвори анкета, в която да провери дали го одобряват и останалите посетители на форума. Окончателното решение ще го взема аз, след като се запозная или поне поговоря по телефона с одобрения от всички останали кандидат.

    Това да си модератор не е награда, а ДОБРОВОЛНО БЕЗКОРИСТНО ЗАДЪЛЖЕНИЕ на хора с високо ниво на собствената си СЪВЕСТ и ЧУВСТВО ЗА СПРАВЕДЛИВОСТ. Освен това е НЕБЛАГОДАРНА работа, защото много често трябва да се влиза в конфликт с други хора в името на това темите да са по-чисти и по-полезни като информация. Не за първи път декларирам, че съм готов да дам модераторски права на още хора, стига те наистина да желаят да се занимават с това, и да отговарят на изискванията, посочени по-горе.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако някой смята, че може да бъде по-добър модератор, нека да се кандидатира и да отвори анкета, в която да провери дали го одобряват и останалите посетители на форума. Окончателното решение ще го взема аз, след като се запозная или поне поговоря по телефона с одобрения от всички останали кандидат.

    Това да си модератор не е награда, а ДОБРОВОЛНО БЕЗКОРИСТНО ЗАДЪЛЖЕНИЕ на хора с високо ниво на собствената си СЪВЕСТ и ЧУВСТВО ЗА СПРАВЕДЛИВОСТ. Освен това е НЕБЛАГОДАРНА работа, защото много често трябва да се влиза в конфликт с други хора в името на това темите да са по-чисти и по-полезни като информация. Не за първи път декларирам, че съм готов да дам модераторски права на още хора, стига те наистина да желаят да се занимават с това, и да отговарят на изискванията, посочени по-горе.
    Матеев, това за втори път го казваш. И няма лошо. Даже си почти на 100% прав. НО,
    В други форуми където съм участник (и модратор на сравнително спокоен раздел), собственикът на форума пуска теми, където приканва участниците да предложат хора за модератори за съответни раздели. На предложените "топ3" или 2 предлага в ЛС. Ако са съгласни им дава правя.

    Ако някой сам се предложи вероятността да го оплюят половината хора е по-голяма, а живеем в България - винаги ще има "виж го тоя на 'къф са напрай..."

    Не давам акъл, а споделям опит.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Напълно си прав и бих те направил модератор, но ако хората не те одобряват, ще излезе че аз насила спускам ПАРАШУТИСТ. Това може да създаде много негативни реакции.

    Добре - хайде да го направим под формата на конкурс. Правилата ще са следните:
    1. В тази тема се набират кандидатите за модератори. Който желае, нека да са кандидатира.
    2. Чакаме например 1-2 седмици и след това пускаме анкета, с цел да проверим мнението на мнозинството.
    3. Победителите в тази анкета им давам модераторски права.
    4. Запазвам си правото на вето само в случай, че някой от победителите използва нечестни методи да привлече много поддръжници. Решението тежи на моята съвест, но задължително доводите за него ще бъдат публикувани. Все пак и аз трябва да имам доверие в човек, който ще получи права с едно чукване на мишката да унищожи целия форум.

    Като кандидат номер 1 вписвам тебе, и освен това отсега ти давам одобрението си, че за тебе няма да се възползвам от точка 4.

    ПС: Няколко човека от офиса ми имат модераторски или административни права с цел поддръжка на форума, но на тях изрично им е забранено да модераторстват. На практика в постингите се месим само аз и тримата модератори, които вече ги знаете, и които са си извоювали това доверие още от времето на Ванката.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Напълно си прав и бих те направил модератор, но ако хората не те одобряват, ще излезе че аз насила спускам ПАРАШУТИСТ. Това може да създаде много негативни реакции.
    ...

    Като кандидат номер 1 вписвам тебе, и освен това отсега ти давам одобрението си, че за тебе няма да се възползвам от точка 4....
    Те ти булка Спасов ден...

    За себе си мога да кажа, че нито се натискам, нито се дърпам от подобна отговорност/"привилегия".

    Ще си позволя да предложа още няколко имена, извадени от списъка на най-харесваните мнения на потребители:


    1. Mateev (563)
    2. scutellator (277)
    3. Дамян Дамянов (275)
    4. solaris60 (231)
    5. Димитър Бонев (163)
    6. iskren (144)
    7. Pavel_Bs (141)
    8. Един много скромен човек (Аз)
    9. rosty_sz (133)
    10. зуница (131)
    11. ch.atanasov (118)
    12. jordanov (115)
    13. m_pchelari (97)


    Видно е, че има хора, които са спечелили доверието на аудиторията.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всички посочени от тебе хора са потенциални кандидати, но нали знаеш - насила булка не става. Все пак те самите трябва да изявят желание.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Понеже присъствам във списъка да ви кажа.
    Изключително съм издразнен от дисциплината във форума. Тотален спам цари на всякъде. Матеев с желанието си за демократичност остави положението много разпуснато и много хора буквално се усраха и усраха и форума. Форума загуби много знаещи и можещи хора като те все още влизат и четат, но си стоят тихичко в ъгъла и така им е много по комфортно от колкото да се разправят със всякакви глупости освен по съществото на обсъжданите теми. Тази тема е жив пример също за това. Къде е смяна на ника къде е избор на модератори. Аз определено съм се запътил към тихия ъгъл и някои вече забелязаха това.
    Искам да предупредя, че ако се оформи някакво галсуване и пожелаете да поема някакви функции ще има тотална сеч. Няма да влизам в обяснителен режим по никакъв начин. Демокрацията да спамиш, да обиждаш или дори само намеци да правиш и т.н. ще бъде навряна там където слънцето не огрява. НЕ СИ ГО ПРИЧИНЯВАЙТЕ.
    Когато съм на подвижно (голяма част от активния сезон) не мога да изпълнявам никакви функции.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    20
    Моето мнение е,че назначаването на модераторите е отговорност и изцяло в правото на администратора,като преди това той трябва да знае способностите и възможностите на всеки един от претендентите.Между впрочем също съм на мнение,че модераторите отдавна трябваше да се сменят,още със смяната на собственика на форума.Форума наистина е объркан и неподреден и ще има доста работа по него.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пиша този постинг заради хората, на които преди малко им изтрих мненията от тази тема. И аз съм бил посетител на форуми, които не са мои и в които не съм бил модератор. В тези форуми също е имало спам и на мене също са ми трили мнения, но аз никога не съм се сърдил на това, защото сам съм осъзнавал, че пиша спам. Единственото което ме е дразнило е че модераторите на тези форуми не са ме защитавали, когато някой ме е обиждал. Именно поради тази причина в моите форуми аз се грижа НИКОЙ ДА НЕ ОБИЖДА НИКОГО и това според мене е най-важното. Колкото до чистенето на темите от спам - това е неблагодарна задача, отнемаща колосално време при положение че като спам може да се класифицира едва ли не всеки трети постинг.

    Rosty_sz е прав, че поради прекалената ми доброта във форума има няколко човека, които ежедневно ми играят по нервите, пишейки преобладаващо спам постинги или постинги с тънки обидни намеци. Тези хора се броят на пръстите на едната ми ръка и е въпрос на време да ми писне и да ги изхвърля веднъж завинаги. И тогава форума наистина ще стане едно много по-приятно място, защото всичките останали 99.9% от посетителите на форума са свестни хора.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    То тоталната сеч не е проблем но нали затова преди няколко месеца се надигна вой че се трият мнения, налага се цензура а ние с Матеев бяхме какви ли не... решихме да сме по-толерантни и резултата не закъсня....

    Щом не ставаме няма проблем да се изберат други модератори само имам една молба към Матеев да ме остави известно време да си спамя по адрес на новите модератори и да се заяждам с тях и не дай си боже ми изтрият пост през минута ще крещя Цензура и всичко което трябваше да изчета по мой адрес ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •