Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    в Америка са разрешени 2 вида антибиотика за употреба.За тяхната употреба се препоръчва минимум 4-6 седмици преди поставяне на медовите корпуси да се третира.Отделен е въпроса колко чист мед успяват да изкарат

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    В Америка явно са го сметнали.В Европа едните са по- католици от Папата ,а при другите :нет человек -нет проблем.По лесно е всичко да се забрани ,отколкото да се мисли.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Борислав Александров ще излезе прав за старите пчелари.... Това го копнах от някаква статия като се разтърсих в нета на тая темa:

    Антибиотиците запазват активността си /не се разлагат/ в меда от един месец /пеницилина/ до 8-12 месеца биомицина, тетрациклина, стрептомицина и хлортетрациклина/, а сулфонамидите са още по-трайни.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Александров е прав ,но не напълно.Имаше години ,когато цената се вдигаше напролет.Затова който можеше задържаше меда до февруари -март.Аз съм един от тях.И никога не съм го правил с идеята с антибиотиците.Това си беше и риск ,защото през 2005г. цената април се срина до 1,80лв 1,60лв. Ако не се лъжа през 2004 есета цената беше 3,20лв.Ако вземем 2014г. ,може някои колеги просто да си карат по традиция.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    в Америка са разрешени 2 вида антибиотика за употреба.За тяхната употреба се препоръчва минимум 4-6 седмици преди поставяне на медовите корпуси да се третира.Отделен е въпроса колко чист мед успяват да изкарат
    В Америка винаги са били разрешени антибиотиците в пчеларството (както и в млечната индустрия). С времето някои са станали забранени, но на тяхно място други са получили разрешение за употреба.
    Проблема с остатъците от антибиотици в хранителните продукти не е толкова че някой щял да консумира антибиотици с храната ( и съответно по някакъв начин да му навреди). Проблема е в това че особенно антибиотици, които нямат аналог или заместител и спасяват човешки животи, не трябва да се използват в животновъдството. По същата причина всяка болница трябва да има своя пречиствателна станция, където да не се позволява на отпадните води ( заедно с антибиотиците и бактериите в тях) да имат контакт с природата. Прехвърлянето на резистентност към някой антибиотик от един вид бактерия на друг вид бактерия ( посредством обмяна на плазмиди) е лесно колкото дишането.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Сещам се как тормозеха зеленчукопроизводителите преди години, за наличието на нитрати.Проби ,проверки..В един момент спряха ,даже май се оказаха полезни.

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Разгледайте тази страница: http://en.sunresin.com/news_detail_APP/newsId=52.html

    Във втората таблица са посочени няколко смоли, които могат да се използват в пчеларството. Интерес представлява смолата LSF941, която премахва антибиотиците, пестицидите и HMF и освен това подобрява цвета на меда. Това си е направо чудо, което от раз може да реши всички проблеми с меда, и да свали от гърба на пчеларите част от ограниченията, с които сега сме принудени да се съобразяваме.

    Препоръчвам ти да не си и помисляш за поемане по този път. Това е сделка с Дявола - на пръв полед изглежда примамлива, но после ще съжаляваш ти и всички пчелари в България. Не само че няма да реши всички проблеми, но събитията ще доведат до повишаване в пъти на себестойността на меда.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Александров е прав ,но не напълно.Имаше години ,когато цената се вдигаше напролет.Затова който можеше задържаше меда до февруари -март.Аз съм един от тях.И никога не съм го правил с идеята с антибиотиците.Това си беше и риск ,защото през 2005г. цената април се срина до 1,80лв 1,60лв. Ако не се лъжа през 2004 есета цената беше 3,20лв.Ако вземем 2014г. ,може някои колеги просто да си карат по традиция.

    и давамата сме прави в случая едните чакат това време за да получат възможно най-добрата цена ( е не всеки път е така) а другите чакат това време защото знаят какво са давали и че то по естествен начин се разгражда в меда за 7-8 месеца... вярно е че има и колеги които пък неумишлено правят и двете понеже не знаят този подробност за антибиотика....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да ,аз съм изчаквал да дойде януари или февруари и с идеята да не ми дойдат два дохода за една календарна година.Сега с внасянето на авансов данък това не важи.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •