Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 37 ПърваПърва ... 2634353637 ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 363
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Е ,с един куршум два заяка ?!?
    Де е това ?
    Момци , чета Ви и се чудя .
    Всичко искате на готово , даже и това , което не знаем .

  2. #352
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Е ,с един куршум два заяка ?!?
    Де е това ?
    Момци , чета Ви и се чудя .
    Всичко искате на готово , даже и това , което не знаем .
    Даскале млади сме и кръвта ни ври. Мислим за стоте години напред.Преди ходихме със мобифони сега всите сме със смартфони и те от скъпите.Малко знаят,че с нокията ми 1111 с джерманска платка най много пари мой да се изкарат от кошера.
    п.п.Да но сега не се намеси Техника.


    За техника не знам, но мода ще те тресне най - накрая за спам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Бре... Три отговора, ама и трите май на пияна глава. Как никой не ми отговори сносно и точно?





    Трима обидени - три дни БАН.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 18.08.2018 в 16:14.

  4. #354
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Кви отговори, кви 5 лева. Тия дето се пишат тука да раздават акъл, им мрът пчелите още посред лято.
    И това 3 (три) години по ред.

  5. #355
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Кви отговори, кви 5 лева. Тия дето се пишат тука да раздават акъл, им мрът пчелите още посред лято.
    И това 3 (три) години по ред.
    Недей да предизвикваш дявола, че ще ти гръмне главата да се чудиш какво да правиш и как да ги спасяваш. Радвай се, че си се разминал.

  6. #356
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ами ако заменим лимонената киселина с мравчена?... По колко милилитра на литър и каква концентрация се слага, 85, 65% или 60?

    Естествено се сещате, че целта е не само да борим нозематозата, но и да не вкисва сиропа в хранилката. Доцент Пламен Христов в една от лекциите си споменава за един милилитър мравчена за литър сироп против вкисване на сиропа, но не помня каква концентрация на мравчената.

    И ако някой каже по колко милилитра йодасепт, заедно с киселината, слагате в сиропа, цена няма да имате! Предполагам разбирате, че целта ми, със слагането на киселина и йодасепт в сиропа, е да спестя отделното третиране с йодасепт. Иначе, е ясно, че когато е за третиране, в двулитровото шише слагаме 60 милилитра йодасепт. Ами когато правим 50 литра сироп, колко йодасепт на литър?
    Рецептата е ясна 6 мл. мравчена киселина 86% и 80 мл. йодасептадон ,Броунол ползвам,от този разтвор след разбъркване 4 мл. на литър сироп с концентрация 1:1, вода ,захар , през 3 дни ,3пъти,
    но, на всяко действие има противодействие ,с тази рецепта убиваш и вредните и полезните бактерии и вируси,прашеца няма да узрее ,няма млечнокиселата бактерия за да стане перга,това е началото на айсберга.
    Вие избирате с какво да третирате.

  7. #357
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Кви отговори, кви 5 лева. Тия дето се пишат тука да раздават акъл, им мрът пчелите още посред лято.
    И това 3 (три) години по ред.


    Пази Боже бат Вальо.Голям камък хвърли голяма дума не казвай.По добре посред лято от колкото зимата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Недей да предизвикваш дявола, че ще ти гръмне главата да се чудиш какво да правиш и как да ги спасяваш. Радвай се, че си се разминал.
    Еех невольо, невольо.
    Дали ще имаме смелост да си кажем когато имаме несполуки? Цъ - няма. То фотографи бол, то от 1000 рамки, все няколко за селфи ще открием, но поне ноктите ще си подготвим.

  9. #359
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Еех невольо, невольо.
    Дали ще имаме смелост да си кажем когато имаме несполуки? Цъ - няма. То фотографи бол, но от 1000 рамки, все няколко за селфи ще открием, но поне ноктите ще си подготвим.
    Такива рамки и аз вадих доста и не за първи път. Винаги има такива, че и по - добри. Дай боже все да са такива, че тогава работата е добре. Лошото е когато тръгне назад, че един път те боли за болните и втори път за здравите, че и повече дори.

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бат Вальо гледам си ми турил кръста.Да знаеш прав съм си,но аз съм нацелил лека.Да но не се наложи да го търсиш щото никой нема ти ко каже освен мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 36 от 37 ПърваПърва ... 2634353637 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •