Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 37 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 363
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Кумарин се съдържа най-много в комунигата-така,че ако няма наоколо сейте......

  2. #282
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко
    Като казваш възможни проблеми оставам с впечатлението,че си пробвал нещо подобно.Според теб правилно ли е да се дозира спрямо теглото на пчелите,Дамянич?
    Като решиш какво да е веществото, започни да го даваш в много малки дози и всеки ден. Задължително в началото давай всеки ден.
    Всички методи за определяне на дозата имат проблеми и на всеки ще намериш грешките. Можеш да си ги сметнеш на база брой пчели, теглото им, килограм храна и т.н Ако някой вариант има голямо стандартно отклонение, то най-малкото го преразгледай или се откажи от него.
    За мен най-практично е на килограм храна, но и там има проблеми. Ако имаш изследвания и можеш да провериш дозите е много по-лесно(поне за началото), но ако нямаш информация си е много скъпа проба-грешка.
    Събирай каквато информация можеш да намериш. Нямам много време в момента, само малко да се освободя и ще ти помогна.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #283
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Някой ще сподели ли опит от подхранването с бабините зъби?

  4. #284
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от keser Виж публикацията
    Някой ще сподели ли опит от подхранването с бабините зъби?
    Две години ползвах стартовит и да ви кажа не съм забелязал някакъв ефект. Миналата пролет добавях бабини зъби към сиропа и, ако не си внушавам има добър ефект.Определено имаха повече пило при пролетното развитие, но това може да се дължи и на топлата зима. Преди акацията бяха напълнили магазините наполовина от горска и ливадна паша, като рапица в района нямаше, а такова нещо не си спомням да е имало преди.
    На есен също им слагах от бабините зъби и съм записал за септември от 5 до 7 ЛР пити с пило, като в предишните години със стартовит са имали по-малко. Тук обаче трябва да отбележа факта, че ливадата си беше свежа до късна есен и даваше прашец, а последният слънчоглед прецъфтя след средата на август, макар и да не взех мед от него им създаваше трудови забавления.
    В заключение бабините зъби според мен са по-добри от стартовита, ако убиваха акара и ноземните спори, цена нямаше да имат!

  5. #285
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Миналата пролет добавях бабини зъби към сиропа и, ако не си внушавам има добър ефект. На есен също им слагах от бабините зъби..
    По колко милилитра екстракт слагаш на литър сироп ?

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Две години ползвах стартовит и да ви кажа не съм забелязал някакъв ефект. Миналата пролет добавях бабини зъби към сиропа и, ако не си внушавам има добър ефект.Определено имаха повече пило при пролетното развитие, но това може да се дължи и на топлата зима. Преди акацията бяха напълнили магазините наполовина от горска и ливадна паша, като рапица в района нямаше, а такова нещо не си спомням да е имало преди.
    На есен също им слагах от бабините зъби и съм записал за септември от 5 до 7 ЛР пити с пило, като в предишните години със стартовит са имали по-малко. Тук обаче трябва да отбележа факта, че ливадата си беше свежа до късна есен и даваше прашец, а последният слънчоглед прецъфтя след средата на август, макар и да не взех мед от него им създаваше трудови забавления.
    В заключение бабините зъби според мен са по-добри от стартовита, ако убиваха акара и ноземните спори, цена нямаше да имат!
    Екстракта от бабини зъби трябва да го пие пчеларя. Ще му се вдигне тонуса, работоспособността, ще бъде весел и ще обслужва кошерите с удоволствие. Което ще се отрази на пчелите благотворно. А в къщи ще се чува радостна песен, ще грее от чистота и ще ухае на вкусни гозби.

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    А може, ако пчеларя превиши дозата да се чува и плач? Ако започне да кръшка? Атанасов отговори де? Спомням си че ти използва таз чудесия. И на мен ми е интересно, що мълчиш? Кажи, кажи ще почерпя!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А може, ако пчеларя превиши дозата да се чува и плач? Ако започне да кръшка? Атанасов отговори де? Спомням си че ти използва таз чудесия. И на мен ми е интересно, що мълчиш? Кажи, кажи ще почерпя!
    Атанасов е на принципа на диода - пропуска само в едната посока.

  9. #289
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А може, ако пчеларя превиши дозата да се чува и плач? Ако започне да кръшка? Атанасов отговори де? Спомням си че ти използва таз чудесия. И на мен ми е интересно, що мълчиш? Кажи, кажи ще почерпя!
    Малко дремнах.Ти що притропваш, не видиш ли, че ме нема. Ти нищо не помниш, като мен и затова не ми вменявай разни грехове.Много питанки си начаткал, ще ме изпревариш май. И ти не носиш майтап, като Делтата, затова се откажи.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Атанасов е на принципа на диода - пропуска само в едната посока.
    Не на диода, а на идиода .Вече не пускам на никъде.

 

 
Страница 29 от 37 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •