Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 37 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 363
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Нека да ви кажа какво ми се случи ведньж с пчеларски центьр южен. Вьпреки че вчера ви похвалих питките им. Та купих си пакетиран тимол, отивам у нас отварям го и гледам камфор. Звьня и казвам, етикета ви е грешен това не е тимол. Отговор: Колега, нямам време да се разправяме, каквото са ми дали това сьм пакетирала.

    Така се бях ядосал, и то не за 20 лева а за това колко колеги които са си купували тимол за пьрви пьт са третирали с камфор без да разберат. И това заради лоша организация и контрол на работниците.
    Винаги може по-добре.

  2. #92
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно пчеларски център южен пълни тези шишенца с готварска сол, защото на етикета има техния WEB сайт.

    Вярно е, че натрия от готварската сол е полезен за пчелите, но в прашеца има само 20-30mg натрий на 100г прашец. В STARTOVIT-а на Примавет има 8 mg сол (3.33 mg натрий) на 100g продукт, а в шишенцето на пчеларски център южен има 98 000 mg сол на 100 г продукт. Тоест дозата за пчелите ще е 12 000 пъти по-голяма от това, което слагат сериозните производители и 4000 пъти повече от прашеца. Не съм специалист и не знам какви щети може да нанесе това на пчелите, но при всички случаи това ще е много вредно за тях. Знаете че и при хората прекаляването със сол води до редица сърдечно-съдови заболявания. При това положение предлагането на такъв продукт на пазара според мене си е живо ПРЕСТЪПЛЕНИЕ !!! За да спечели някакви пикливи стотинки някъде някой е готов да нанесе потенциални щети за милиони. Ето затова вече нямам доверие на продуктите, предлагани на пазара, и предпочитам всичко да си го правя сам или най-малкото да го проверявам що за състав има.

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    ...... По въпроса за самото хранене ще преместя от друга подобна тема едно видео на най-изтъкнатия специалист в областта на храненето на пчелите в България - доц, д-р Иванка Желязкова от 2013 година.
    https://www.youtube.com/watch?v=TetKYBiixyU
    Изгледах лекцията. БЕЗЦЕННА Е !!! В нея е синтезирана огромно количество полезна информация. Всичко, от което се нуждаем в тази тема, го има в тази лекция. Сега трябва да седна и да загубя няколко дена, за да си записвам дума по дума и число по число, и после да го пиша във файл и във форума. Другата алтернатива е ако някой от форума е в близки отношения с Желязкова, за да може да и звънне по телефона и да я помоли да ни даде файла с презентацията. Този файл ще е безценен за нас. Ако някой наистина може да я помоли ни го даде този файл, нека да го направи. Всички от форума ще сме му безкрайно благодарни.

  4. #94
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    С тези готови храни и добавки просто лъжат хората! Слагат нещо вътре и никой не знае какво точно. Пише няколко грама сол, но имам огромни съмнения, че ако дадем един такъв препарат в лаборатория ще излезе над 50% сол и/или някакъв пълнеж тип нишесте.
    После хората започват да си мислят, че няма полза от добавки и храни. Е как да има полза от пепел?!?!? Има един лаф : "От прадня боя не става".
    Някой трябва да сигнализира, че няколко фирми в България са абсолютни ИЗМАМНИЦИ! Това е измама за много пари и е редно да спре. После как няма да има митове...то си е естествен процес, когато човек не може да си обясни защо нещо се случва или не се случва.

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Изгледах лекцията. БЕЗЦЕННА Е !!! В нея е синтезирана огромно количество полезна информация. Всичко, от което се нуждаем в тази тема, го има в тази лекция. Сега трябва да седна и да загубя няколко дена, за да си записвам дума по дума и число по число, и после да го пиша във файл и във форума. Другата алтернатива е ако някой от форума е в близки отношения с Желязкова, за да може да и звънне по телефона и да я помоли да ни даде файла с презентацията. Този файл ще е безценен за нас. Ако някой наистина може да я помоли ни го даде този файл, нека да го направи. Всички от форума ще сме му безкрайно благодарни.
    По-скоро да ни даде източниците, защото това не са нейни изследвания, а много добро обобщение. Добре го е направила, но на нас ни върши повече работа самия източник.
    Има изследвания на Стефан Богданов(Швейцария, ако не бъркам), няколко изследвания от Турция се познават веднага и доста от другите сме ги качвали тук.
    Че...повече ще ни свършат работа източниците, а и е възможно да има грешки в превода.
    Веднага можеш да познаеш, че не е нейна работа по това, че чете от слайда. Като създадеш нещо сам и го познаваш буква по буква и на сън да те вдигнат си го пееш като "Аз съм българче"
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #95
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    Тази доцентка има издадени няколко книжки,едната е "хранене на медоносната пчела"струва 5 лв. И като чета какво пишете май ще я потърся

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    Има голяма вероятност, доц. Желязкова, да чете лекция по темата, по време на АпиБългария в Пловдив.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    Ако това се случи ще е много добре.

  8. #98
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tanasko Виж публикацията
    Тази доцентка има издадени няколко книжки,едната е "хранене на медоносната пчела"струва 5 лв. И като чета какво пишете май ще я потърся
    Аз вече я намерих. Оказа се че я имам - нова новеничка, само дето няма кой да я прочете. Ей сега се захващам да я чета, за да видя дали в книжката е същото като на презентацията.

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Така е защото гледаш отстрани и не се опитваш да вникнеш в същноста на нещата. ....
    Може би си прав че не се опитвам да вникна по задълбочено в темата но в никакъв случай не съм против това което пишете.... просто както съм писал не веднъж не храня през зимата с питки, мед, не давам прашец за мен това са неоправдани действия освен в случай когато трябва да се даде храна на гладуващо семейство. Стимулиране на ранно пролетното развитие януари-февруари за мен е малко чуждо и не бих казал че съм му привърженик. Разбира трябва да направя и едно уточнение когато при вас рапицата цъфти при мен в не редки случай още има сняг...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Трябва да знаете, че в света има около 10 фирми които са специализирани в областта на производството на Витаминно-минерални премикси /ВМП/ за животни. Нито една от тези фирми не е разработила ВМП специално за пчели. В храните за пчели на пазара се влагат ВМП предимно предназначени за свине или птици.
    Има "Ламонса" имат специално за пчели и си е отбелязано на самия етикет
    Милен Михов

 

 
Страница 10 от 37 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •