Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 37 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 363
  1. #201
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За вдигане на половата мощ на мъжете ......

    Има обаче едно изследване (докторат на Български учен), в което се доказва че същата билка повишава яйценосната дейност на майката, при това 2 пъти повече отколкото това може да го направи Стартовита. Някъде из форума беше публикувано това изследване, но нещо не мога да го намеря.
    Отивам да търся семена от "Бабини зъби " и ще насея навсякъде около пчелина , хем жената ще е доволна , хем пчелите ще са добре

  2. #202
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Колеги, хубаво трябва да се гледа колко са сапонините, а не колко мg(g, kg) са в опаковка.

    http://www.iherb.com/Now-Foods-Sport...c=84&sr=1&ic=3



    Примерно този на Now Foods има 81 грама активно вещество, а останалите 99 грама са пълнеж. На опаковката пише 45% сапонини.
    Един грам активно вещество струва приблизително 0.57 лева (без доставката до България)
    Я сега го обясни като за по-прости.
    Трябва да търсим илач с повече "сапуни" тъй ли?
    Ам на родните самолетоповдигачи някой дали е написал са "сапуните" или по традиция всичко родно работи на плацебо принципа?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #203
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Я сега го обясни като за по-прости.
    Трябва да търсим илач с повече "сапуни" тъй ли?
    Ам на родните самолетоповдигачи някой дали е написал са "сапуните" или по традиция всичко родно работи на плацебо принципа?
    ХаХахахах... нашия самолетоносач на Софарма е с 45% сапуни.
    Виж в описанието най-долу си пише "съдържание на фуростанолови сапонини не по-малко от 112,5 mg" (112,5мг от 250мг = 45%)
    Нашият е един от най-скъпите. Един грам активно вещество излиза около 5 лева.
    В най-лошия случай варианта на Now Foods излиза 1,36 лева/грам с доставката.
    Ето ти вариант от България -> ЛИНК - излиза 1.24лв/гр
    Ето още един вариант от БГ -> ЛИНК - излиза 0.75лв/гр

    Само да внимаваш къде приземяваш самолета.
    Поне ако ти го открият в меда, то никой няма да се оплаче
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #204
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Отивам да търся семена от "Бабини зъби " и ще насея навсякъде около пчелина , хем жената ще е доволна , хем пчелите ще са добре
    Колега,не прави тази грешка със засяването.Ако не се бъзикаш,знай че семената са с изключително остри връхчета,които пукат гумите на колело без проблем,та дори и на леките коли.Да не говорим за убождане на крак - тогава наистина ще литнеш
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  5. #205
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Аз съм давал пробно на две семейства.От средни станаха сравнително добри.Не знам дали се дължи на бабините зъби.Правя запарка в 1 литър вода 2 супени лъжици,когато заври водата,свалям от котлона,престоява 20 мин след което прецеждам и правя сироп като добавям захар.

  6. #206
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Като гледам тази добавка http://www.vemo-vsv.com/bg/products/vemoherb-bees-new/
    според мен е точно бабини зъби на фирмата с чийто екстракт е правено изследването на д-р Ивайло Христов , даже в описанието са цитирали някой части от дисертацията му. На същата фирма е и тази добавка http://www.silabg.com/bg/11607-VEMOH...-90-Caps-.html , която е с 60 % фуростанолови сапонини , което доколкото разбрах е октановото число на бензина за самолета . Та за себе си реших , че е все едно коя ще взема, но фитнес добавката е 36 лв , а тази за пчели 30 лв .

  7. #207

  8. #208
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз доколкото знам ВЕМО 99 Шумен съвместно с проф. Янаки Караджов разработват на база "бабини зъби" някакъв препарат за пчели
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #209
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Като гледам тази добавка http://www.vemo-vsv.com/bg/products/vemoherb-bees-new/
    според мен е точно бабини зъби на фирмата с чийто екстракт е правено изследването на д-р Ивайло Христов , даже в описанието са цитирали някой части от дисертацията му. На същата фирма е и тази добавка http://www.silabg.com/bg/11607-VEMOH...-90-Caps-.html , която е с 60 % фуростанолови сапонини , което доколкото разбрах е октановото число на бензина за самолета . Та за себе си реших , че е все едно коя ще взема, но фитнес добавката е 36 лв , а тази за пчели 30 лв .
    90 таб / 60% / 200мг / 36лв
    Един грам активно вещество струва:
    200мг * 60% = 120мг активно вещества във всяко хапче
    90таб * 120мг = 10,8 грама активно вещество в опаковка
    36лв : 10,8 = 3,33лв / грам
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #210
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    А дали може да се ползва тинктура http://emedika.bg/babini-zabi-tinktu...FUHItAodxmgAAA , 1ml съдържа 1ml тинктура 1:5, еквивалентен на 200mg билка Tribulus terrestris - бабини зъби.
    Екстракция: Етанол 66% об./об , тъкмо и търтеите да пият една ракия

 

 
Страница 21 от 37 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •