Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Курс по пчеларство

Гласували
95. Не можете да гласувате в тази анкета
  • не искам да плащам

    2 2.11%
  • безплатен

    17 17.89%
  • от 100 до 200 лв.

    34 35.79%
  • от 250 до 400 лв.

    12 12.63%
  • от 500 до 700 лв.

    6 6.32%
  • от 700 до 1200 лв.

    3 3.16%
  • 1 месечен курс

    18 18.95%
  • 2 месечен курс

    5 5.26%
  • 3 месечен курс

    7 7.37%
  • 6 месечен курс

    5 5.26%
  • 1 годишен с практика

    12 12.63%
  • трябва да има практика

    53 55.79%
  • не трябва да има практика само теория е достатъчна

    1 1.05%
  • не ме интересува

    12 12.63%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 54
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    КУРСОВЕ ПО ПЧЕЛАРСТВО

    Интересно ми е вашето мнение дали сте склонни да минете през курс за пчеларство.
    - продължителност на курса и дали да има практика
    - доколко сте склонни да заплатите ако е платен

    Анкетата е пускам във връзка с един разговор които имах наскоро където колегите твърдяха че ние пчеларите не желаем да се обучаваме и най-вече да заплащаме за подобно нещо.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Гласувам безплатен, 100-200 и трябва да има практика.
    Безплатен и 100-200лв защото да е масово и повече хора да могат да си го позволят. Да има практика, защото прочетеното не е като видяното.
    Пример: Приятел търсеше курс за заварчици. Най-евтиния беше 100лв и абсолютно смешен(по негови думи). Другия беше към 400лв и със сертификат(диплома) и много часове практика.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    мисля че ако е 100-ина лева един такъв курс ще е нещо като курса за заварчици - смешен...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Мисля, че този форум е един безплатен курс по пчеларство.

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    мисля че ако е 100-ина лева един такъв курс ще е нещо като курса за заварчици - смешен...
    Ти си с нагласата за 2-ма човека участващи нали?
    Все пак няколко скапани и преписани(плагиатство) книги са 100лева.
    Най-добре е на 2 нива.
    Все пак на теб няма да ти се слуша как се работи с пушалката :D
    А на един човек без грам познание като му напълниш главата с "1000 кг" информация и няма да има полза от курса.
    Важно е и къде е курса. Ако ще мина 400-500км и 1-2 седмици хотел, храна и т.н... е едно, а ако ми е на 10мин път е друго.

    Това е моето мнение, защото съм загубил 5 години в аулата и съм се наслушал на една и съща информация отново и отново и отново...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Мисля, че този форум е един безплатен курс по пчеларство.
    така е

    но нещата тръгнаха оттам че примерно в САЩ всички които се захващат с пчеларство задължително минават курсове по пчеларство към местните пчеларски дружества (асоциации) като в зависимост от курса заплащат и някаква сума при това без никой да ги кара насила или задължава със закон. Просто хората държат да минат въпросния курс бил дори и 1 степен за начинаещ и да си получат сертификата че са изкарали такъв и едва след това дават пари за кошери с пчели и т.н. Разбира се има и някой щати където без такъв сертификат не можеш да се регистрираш като пчелар камо ли да развиваш дребен бизнес (както е там)... та така тръгна разговора и се стигна естествено и до положението тук...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    така е

    но нещата тръгнаха оттам че примерно в САЩ всички които се захващат с пчеларство задължително минават курсове по пчеларство към местните пчеларски дружества (асоциации) като в зависимост от курса заплащат и някаква сума при това без никой да ги кара насила или задължава със закон. Просто хората държат да минат въпросния курс бил дори и 1 степен за начинаещ и да си получат сертификата че са изкарали такъв и едва след това дават пари за кошери с пчели и т.н. Разбира се има и някой щати където без такъв сертификат не можеш да се регистрираш като пчелар камо ли да развиваш дребен бизнес (както е там)... та така тръгна разговора и се стигна естествено и до положението тук...
    Тук не може ли да стане така?

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    така е

    но нещата тръгнаха оттам че примерно в САЩ всички които се захващат с пчеларство задължително минават курсове по пчеларство към местните пчеларски дружества (асоциации) като в зависимост от курса заплащат и някаква сума при това без никой да ги кара насила или задължава със закон. Просто хората държат да минат въпросния курс бил дори и 1 степен за начинаещ и да си получат сертификата че са изкарали такъв и едва след това дават пари за кошери с пчели и т.н. Разбира се има и някой щати където без такъв сертификат не можеш да се регистрираш като пчелар камо ли да развиваш дребен бизнес (както е там)... та така тръгна разговора и се стигна естествено и до положението тук...
    Масата от населението на западните държави са си природно тъпи, в резултат на мачкането от корпурациите, потребителското общество и дивият капитализъм който властва от доволно дълго време, и в резултат на това и 5 курса да изкарат, пак ще са негодни, ама тихо-тихо, че да не чуе/прочете Чичо ДЖИМ(Джон) КЕРИ, че ще ни плесне през ръчичките, нали ще ставаме активни борци срещу световният тероризъм....

    п.п. Това че са, толкова тъпи нации, чак ми е необяснимо, как имат такива кадърни управници...?!? Ами как?!? - след като ние си имаме управници дупедавци, тия от запада ще са ВЕЛИКИ!

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Давам реален пример за курс в САЩ:

    Майкопроизводство - 1 ден - 166 лева (максимум 3 човека)
    Биопчеларство - 58 лева (макс 10 човека)
    Правене на отводки - 83 лева (макс 10 човека)
    Правене на кошери - 83 лева (макс 2 човека)
    Комерсиално пчеларство - 830 лева(1 година помощ и присъствие когато на ученика му е удобно)

    Може да са тъпи и да си мислят, че Австрия е в Африка, но...
    Там идиотите са по улиците, а тук сме ги настанили в парламента
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията

    Може да са тъпи и да си мислят, че Австрия е в Африка, но...
    Там идиотите са по улиците, а тук сме ги настанили в парламента
    Не си мисли, че САЩ, Русия и ЕС, ще се зарадва много на български политик, който защитава националните си интереси.

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •