Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Курс по пчеларство

Гласували
95. Не можете да гласувате в тази анкета
  • не искам да плащам

    2 2.11%
  • безплатен

    17 17.89%
  • от 100 до 200 лв.

    34 35.79%
  • от 250 до 400 лв.

    12 12.63%
  • от 500 до 700 лв.

    6 6.32%
  • от 700 до 1200 лв.

    3 3.16%
  • 1 месечен курс

    18 18.95%
  • 2 месечен курс

    5 5.26%
  • 3 месечен курс

    7 7.37%
  • 6 месечен курс

    5 5.26%
  • 1 годишен с практика

    12 12.63%
  • трябва да има практика

    53 55.79%
  • не трябва да има практика само теория е достатъчна

    1 1.05%
  • не ме интересува

    12 12.63%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 54
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Може да са тъпи и да си мислят, че Австрия е в Африка, но...
    Там идиотите са по улиците, а тук сме ги настанили в парламента
    Абсолютно съм съгласен с теб.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Не си мисли, че САЩ, Русия и ЕС, ще се зарадва много на български политик, който защитава националните си интереси.
    Проблема е, че не ги ебе за народа, слугуват на великите сили, и най-важното са собствените им банкови сметки...

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Не се и съмнявам че бройката е толкова ограничена най-големия курс които съм срещал е от 15 човека, за разлика от тук ако се прави събираме 30-40 човека на различно ниво изръсваме както каза един куп информация и кои разбрал кой не е важно важното да отчетем хората и да се вземат парите от програмата....

    Аз съм по-скоро за това да има за начинаещи , за напреднали и майсторски класове с практика, изпити и различна продължителност на курса и платени

    Например IBRA освен че си плащаш курса отделно плащаш и да се явиш на изпита при това няма гаранция че щом си плащаш ще минеш (мисленето от рода сега ща скъсам че да лапна още едни пари следващия път го няма)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Проблема е, че не ги ебе за народа, слугуват на великите сили, и най-важното са собствените им банкови сметки...
    Именно. Великите сили си поставят марионетки, като им дърпат конците с помощта на банкови сметки.

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Давам реален пример за курс в САЩ:

    Майкопроизводство - 1 ден - 166 лева (максимум 3 човека)
    Биопчеларство - 58 лева (макс 10 човека)
    Правене на отводки - 83 лева (макс 10 човека)
    Правене на кошери - 83 лева (макс 2 човека)
    Комерсиално пчеларство - 830 лева(1 година помощ и присъствие когато на ученика му е удобно).

    При нас може да се намери и "за без пари"(безплатен), но е важно съдържанието, 20 дена "държавата"(ДФЗ/МЗХ) да те хранят и да ти пълнят главата с безполезни глупости, и само да отбиват номера - то, работа ли е?!? Важно е съдържанието.
    Но, виж ни народопсихологията(а и стандарта ни) - масово хората търсят из нета, книжки пдф, док и радзни други формати - само и само да са "фрийй", даже бях попаднал на случай в който един познат искаше да си разпечатва Календарният справочник на Радоев, което щеше да му струва в пъти повече от оригиналната книга, която е 6-7лв. Просто ние не обичаме да плащаме, това е...

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Спрямо предлаганите знания - и заплащането. Ако съществува някъде курс, който да ти даде наготово всичка информация, която ще ти притрябва някога, и след това да можеш да се фокусираш върху важните неща - няма сума на Земята, която да е достойна отплата.
    Ако пък е такъв, който само ще ми загуби времето, колкото и да е безплатен, лично аз ще бъда пас.

    Вярвам че ще има пътници както за "Опел"-а на пчеларските курсове, така и за "Майбах"-а. Проблема с последното е по-скоро в предлагането, отколкото в търсенето.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    При нас може да се намери и "за без пари"(безплатен), но е важно съдържанието, 20 дена "държавата"(ДФЗ/МЗХ) да те хранят и да ти пълнят главата с безполезни глупости, и само да отбиват номера - то, работа ли е?!? Важно е съдържанието.
    Но, виж ни народопсихологията(а и стандарта ни) - масово хората търсят из нета, книжки пдф, док и радзни други формати - само и само да са "фрийй", даже бях попаднал на случай в който един познат искаше да си разпечатва Календарният справочник на Радоев, което щеше да му струва в пъти повече от оригиналната книга, която е 6-7лв. Просто ние не обичаме да плащаме, това е...
    Както Дони каза, ако ще ми губят времето и ще слушам преди 50 години к'ъв мед от глухарче са вадили...пас.
    Ако ще се показва новото в пчеларството или иначе казано прилагане на иновации и идеи...ама твърдо ЗА.

    Всичко е въпрос на време и един ден хората в България ще започнат да си плащат за информацията, но това ще бъде доброволно и ще бъде оценка за автора.
    Сега качествената информация струва пари и хората явно не могат да си я позволят или не я оценяват така както на автора му се иска. Автора може да иска 200 лева за книгата си и тя да е доста добра, но хората ако не са склонни да платят тази сума, то автора ще види усмивка по радиото.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    С удоволствие бих платил за нещо, от което ще имам полза или ще науча нова и полезна информация. Ако в България стане така, че за да гледаш пчели - трябва задължително да изкараш някакъв курс....това за мен ще бъде поредният абсурд. Познавам хора, които изкараха курсове за пчелари, имаха няколко часа практика, дадоха им дипломи....и сега НЕ гледат пчели.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Масата от населението на западните държави са си природно тъпи, в резултат на мачкането от корпурациите, потребителското общество и дивият капитализъм който властва от доволно дълго време, и в резултат на това и 5 курса да изкарат, пак ще са негодни, ама тихо-тихо, че да не чуе/прочете Чичо ДЖИМ(Джон) КЕРИ, че ще ни плесне през ръчичките, нали ще ставаме активни борци срещу световният тероризъм....

    п.п. Това че са, толкова тъпи нации, чак ми е необяснимо, как имат такива кадърни управници...?!? Ами как?!? - след като ние си имаме управници дупедавци, тия от запада ще са ВЕЛИКИ!
    Като са толкова тъпи що тогава ние умните българи все натам бягаме.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Проблема с последното е по-скоро в предлагането, отколкото в търсенето.
    От тук би трябвало да тръгне и новата организация,да предложи нещо което го няма на пазара и по този начин да приобщавате хората към вас.Ти би трябвало да си инициатора на тези курсове за да промениш мирогледа в пчеларството,да може младите пчелари да придобият някаква основа над която да надграждат и да не се влияят от старите порядки.

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •