Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 41
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Вчера пристигна при мен един корпус от тези. Изглеждат много добре. Мисля да си поръчам нуклеуси за пробва!!! Само 1 въпрос към Тотевски, сигурен ли си че ако остане някакъв участък не защитен, няма да се надуе и да цъфне?

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Вчера пристигна при мен един корпус от тези. Изглеждат много добре. Мисля да си поръчам нуклеуси за пробва!!! Само 1 въпрос към Тотевски, сигурен ли си че ако остане някакъв участък не защитен, няма да се надуе и да цъфне?
    Колега дали ще е удобно за една снимчица да видим как изглеждат? И колко струват?
    ИЗВИНЯВАМ за спама, видях това което те питах в първия пост. ИЗВИНЕТЕ ме отново. Лек ден.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    .......................................... Понеже са 8 рамкови пролетта са ненадминати за развитие на пчелно семейство и изкуствено рояване но зимата не ми харесват как зимуват пчелите в тях и след 3-4 години на експлоатация ги махнах дори още стоят в склада и се чудя какво да ги правя...
    И понеже се чудиш,март на изложението идвам с буса и ми харизваш,та да те отърва от тях.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Само да питам тъй като не забелязах на снимките. Има ли прелки на всеки корпус ЛР или се правят допълнително на място?

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от сложна личност Виж публикацията
    Тотевски имаш ли представа за цена на шперплат като твоя 21мм


    извинявам се за спама
    Точна цена не мога да ти кажа, но лист 2,5Х1,25 е някъде към 60+ лв. Зависи и от качеството.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Вчера пристигна при мен един корпус от тези. Изглеждат много добре. Мисля да си поръчам нуклеуси за пробва!!! Само 1 въпрос към Тотевски, сигурен ли си че ако остане някакъв участък не защитен, няма да се надуе и да цъфне?
    Сигурен съм!
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Само да питам тъй като не забелязах на снимките. Има ли прелки на всеки корпус ЛР или се правят допълнително на място?
    Разгледай тази тема - http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1438 . Корпусите са абсолютно същите като размери, отвори и т.н., разликата е в материала. Ако говорим за пласмасовата кръгла прелка, то може да я има или да я няма - пожелание на клиента.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    https://www.youtube.com/watch?v=yqHF9V6gUSY
    http://youtu.be/gbze18yDWVQ
    http://www.beemaster.com/forum/index.php?topic=27006.0
    http://beesinbrittany.blogspot.com/2...e-nucleus.html

    И на мен ми е минало през главата да правя такива но нямам време.Иначе разполагам с 20 листа чамов шперплат и някой ден ще направя някакъв микс между нуклеуса на Матеев и тези от клиповете.А колко ще изтрае-само Господ знае.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20150122_001.jpg
Прегледи:      500
Размер:	50.6 KB
ID:	3037

    Това е от едноседмичен тест. Първо седя това парче в 1 кофа с вода 4 дена. Бях го затиснал с тухла. После го изсучих агресивно за 2-3 часа в пчеката. После го изкарах пак на открито и 3 дена е мъгла на вън.... сега му направих снимките. Определено ми харесва резултата от теста! Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20150122_002.jpg
Прегледи:      504
Размер:	53.2 KB
ID:	3038

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Жоро, на много радикален тест си подложил пробата . По време на експлоатация корпусите няма да бъдат подложени чак на такива тежки условия. Но все пак така се тества един продукт. Цялата "тайна" се дължи на строежа на шперплата. Той се състои от слепени помежду си фурнирни листове. Самите листове се кръстосват - примерно първият е по дължина на влакната, вторият се поставя напречно на влакната, третият пак е надлъжно и така до определяне на желаната дебелина. Дървесината има различни напрежение по дължина на влакната и напречно на влакната. И като се кръстосват по този начин фурнирните листове, тези разлики се уеднаквяват. Едни лист е с дебелина 2-3мм, самият труп преди да се развие фурнирът се пропарва, за да се пластифицира и да се елиминират напреженията в него. После фурнирните листи се сушат и накрая се лепят в преси при определена температура и налягане. При слепването листите се обмазват с лепило, което пропива във фурнира. Така свободното пространство, където може да проникне влага в шперплата се намалява още повече. И най-важното - липсват или са пренебрежимо малки вътрешните напрежения в готовият шперплат. При една добра имрегнация на корпуса от термопанели (аз на всички мои клиенти препоръчвам импрегниране и вътре и вън на кошерите), една добра боя отвън и обработка на кантовете със силиконова боя, примерно това - www.lackprom.com/produkti/details/33/9/ЗА-
    Този пост е редактиран от Totevski; 23.01.2015 в 21:32.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •