Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 41
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Шперплата на Лесопласт е добър.Има различни дебелини,като почва от 4мм и върви през 2мм нагоре.Тази фирма е дъщерна на Лесопласт : http://www.lessocenter.com/.
    Ако някой има въпроси за бургаския склад да пита.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Шперплата на Лесопласт е добър.Има различни дебелини,като почва от 4мм и върви през 2мм нагоре.Тази фирма е дъщерна на Лесопласт : http://www.lessocenter.com/.
    Ако някой има въпроси за бургаския склад да пита.
    Лесоцентър ООД е търговско дружество създадено през 2000 година. Мажоритарен собственик е австрийската компания WELDE GESELLCHAFT M. B. H. , притежаваща и завода за шперплат и фазерни плочи “Лесопласт” АД в гр. Троян.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Имам 20 кошера направени по подобен начин но между двете плоскости шперплат има 4 см стериопор. Кошерите са на поне 10 години само на 3-4 корпуса имам лек проблем където са се разковали и е влезнала вода леко се е огънало но не е нещо което да не се оправи с един гвоздей... Понеже са 8 рамкови пролетта са ненадминати за развитие на пчелно семейство и изкуствено рояване но зимата не ми харесват как зимуват пчелите в тях и след 3-4 години на експлоатация ги махнах дори още стоят в склада и се чудя какво да ги правя...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Имам 20 кошера направени по подобен начин но между двете плоскости шперплат има 4 см стериопор. Кошерите са на поне 10 години само на 3-4 корпуса имам лек проблем където са се разковали и е влезнала вода леко се е огънало но не е нещо което да не се оправи с един гвоздей... Понеже са 8 рамкови пролетта са ненадминати за развитие на пчелно семейство и изкуствено рояване но зимата не ми харесват как зимуват пчелите в тях и след 3-4 години на експлоатация ги махнах дори още стоят в склада и се чудя какво да ги правя...
    Какво по-точно не ти хареса в зимуването на тези кошери? Мисля да пробвам с няколко и събирам мнения. Не се ли доближават тези корпуси до стиропорените кошери?

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Какво по-точно не ти хареса в зимуването на тези кошери? Мисля да пробвам с няколко и събирам мнения. Не се ли доближават тези корпуси до стиропорените кошери?
    при зазимено на 3 корпуса и изпълващо всичките 8 рамки пчелно семейство (във втори корпус) пролетта (март месец) излиза изключително слабо дето се вика на умиране (а мед и прашец в трети корпус колкото искаш) за сметка на това ако оцелее до април настига и разминава в развитието излезлите нормално от зимата семейства. А понеже вместо таванка използвах найлон се получаваше конденз и след 3-4 зими се отказах от тях. Другото е че са по различни от останалите ми кошери и при работа с тях (вадене на мед прибиране кошери, рамки) трябва да си играя специално да ги отделям което също не ми харесваше.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    при зазимено на 3 корпуса и изпълващо всичките 8 рамки пчелно семейство (във втори корпус) пролетта (март месец) излиза изключително слабо дето се вика на умиране (а мед и прашец в трети корпус колкото искаш) за сметка на това ако оцелее до април настига и разминава в развитието излезлите нормално от зимата семейства. А понеже вместо таванка използвах найлон се получаваше конденз и след 3-4 зими се отказах от тях. Другото е че са по различни от останалите ми кошери и при работа с тях (вадене на мед прибиране кошери, рамки) трябва да си играя специално да ги отделям което също не ми харесваше.
    А дъната на тези кошери какви са?

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    плитки (вместо цяла мрежа имат прорези а под тях плосткост която като се махне става нещо подобно на мрежесто и съответно при слагането и става на плътно)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Троян
    Тотевски имаш ли представа за цена на шперплат като твоя 21мм


    извинявам се за спама

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    Лесоцентър ООД е търговско дружество създадено през 2000 година. Мажоритарен собственик е австрийската компания WELDE GESELLCHAFT M. B. H. , притежаваща и завода за шперплат и фазерни плочи “Лесопласт” АД в гр. Троян.
    Tе там са малко мътна и кървава,но това няма връзка с материалите.Важното е,че предлагат шперплата на Лесопласт.В бургаския склад има и разкрой,така че можете да си ги разкроите на място.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Формалдехид
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •