Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 34 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 336
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    След 6 дни ще стане точно една година от началото на невижданите валежи в страната. Страшно ми писна вече
    Снимката е от днес. Копах някакви отводнителни канали и успях да сваля нивото малко (личи си като се вгледате в долните палети) обаче се оказа, че нивото не можа да слезе повече защото това е нивото на подпочвените води и сега си извира от кладенеца и изтича по канала който копах, но нивото си остава постоянно. Отвратителна работа, кал, кал, още кал, мноооооооооооооооого кал и вода. Вече имам мечта за циментиран пчелин.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150329_143925.jpg
Прегледи:      256
Размер:	158.6 KB
ID:	3899

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Аз пък точно сега гледам прогнозата и се чудя на 29 април ли да направя първия преглед или на 9 май.
    Винаги може по-добре.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Моя пчелин е с лек наклон и няма локви, но въпреки това се усеща че земята е много подгизнала и вече не може да поема водата. Как ще ги изкарвам на паша след време не знам, явно трябва да има дежурен влекач (трактор).

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Рости ,вижда се ,че имаш всеотдайна подкрепа.Благородна завист от моя страна.Остави бетона ами виж дали водата не е минерална.



  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това ми е най-болния въпрос. На другия пчелин където са повечето семейства имам 230 метра черен път по който изродите които изсичат горите са минали с камионите с дървата и ми направиха коловози над 70 см дълбоки. Миналата седмица докарвах материал виках багер да пооправя нещата обаче почти нищо не постигнах. Багера потъва три пъти и се вади с кофата. Абе УЖАС. Днес прекарах 200 литра сироп ПЕША в специално закупени за целта кофи с плътно затварящи се капаци. За излизане на този етап въобще не може да се говори дори и огромен трактор да ме чака.

    Съпругата ми работи на равно с мен и е в огромна помощ. Снимката е на нейния пчелин.

  6. #106
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    След 6 дни ще стане точно една година от началото на невижданите валежи в страната. Страшно ми писна вече
    Снимката е от днес. Копах някакви отводнителни канали и успях да сваля нивото малко (личи си като се вгледате в долните палети) обаче се оказа, че нивото не можа да слезе повече защото това е нивото на подпочвените води и сега си извира от кладенеца и изтича по канала който копах, но нивото си остава постоянно. Отвратителна работа, кал, кал, още кал, мноооооооооооооооого кал и вода. Вече имам мечта за циментиран пчелин.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150329_143925.jpg
Прегледи:      256
Размер:	158.6 KB
ID:	3899
    Направи наколен пчелин и няма да мислиш за водата.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това ми е най-болния въпрос. На другия пчелин където са повечето семейства имам 230 метра черен път по който изродите които изсичат горите са минали с камионите с дървата и ми направиха коловози над 70 см дълбоки. Миналата седмица докарвах материал виках багер да пооправя нещата обаче почти нищо не постигнах. Багера потъва три пъти и се вади с кофата. Абе УЖАС. Днес прекарах 200 литра сироп ПЕША в специално закупени за целта кофи с плътно затварящи се капаци. За излизане на този етап въобще не може да се говори дори и огромен трактор да ме чака.

    Съпругата ми работи на равно с мен и е в огромна помощ. Снимката е на нейния пчелин.
    Рости, що не подадеш една жалба в горското заради разбития път? По принцип, доколкото знам, ако някой (арендатор или друг) разруши път, чрез земеделска или друга дейност, е длъжен да го възстанови за собствена сметка. Така съм чувал, не съм сигурен. Но една жалба все пак си е нещо.

    И на мен ми писна от гадното време! Почвам да се чудя дали от "фокуса" кошери да не премина на капани за рояци...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2015
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    Елин Пелин , Ихтиман
    То по добре ориз да засадиш , не ти завиждам и при мен положението е същото . дори аз съм в средата на разорана нива даже и с ботуши не стигаш просто те остават в калта . Арендаторите не ги интересува нищо орат всичко важна е само субсидиата
    .На мен ми изораха пътя

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Четох мнението на Р.Матеев , че годината щяла да бъде добра, но като гледам снимката по-горе и прогнозите, мнооогоооо се съмнявам. Аз продължавам да храня с питки, следващите ще са със заместител на прашец.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Защо не носиш сиропа в бутилки от минерална вода? Аз след като го забъркам в бидона го наливам в такива бутилки и на една тапа съм направил приспособление с маркуч и като свърши бутилката само сменявам тапите, но се получава вакум и малко трудно тече сиропа, та май пак ще се връщам на пластмасовите лейки.

 

 
Страница 11 от 34 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •